Кличко: УДАР вимагає у вівторок звіту Захарченка в парламенті щодо подій 18 травня та ініціює створення ТСК

Фракція “УДАР” вимагає звіту в парламенті міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка у вівторок 21 травня. Про це під час погоджувальної ради керівників депутатських фракцій заявив лідер “УДАРу” Віталій Кличко.

За словами Кличка, напад на журналістів у суботу – безпрецедентний випадок. “Аналіз ситуації свідчить, що це була спланована провокація, бо відбувалася на очах міліції і під її безпосереднім прикриттям. Міліція кілька діб удає, ніби не може знайти нападників – хоча деякі з них красувалися на камери журналістів”, – сказав він.

Крім того, додав лідер “УДАРу”, нічого не чути і про відповідальність міліціонерів, які всупереч своїм обов’язкам дозволили статися бійці. “Тому ми вимагаємо встановити особи нападників і тих, хто їх привіз на мітинг. Ми вимагаємо встановити особи міліціонерів, які не зупинили і покривали злочин. Завтра, у вівторок, має бути звіт міністра внутрішніх справ у парламенті”, – підкреслив політик.

Віталій Кличко також наголосив, що міністр Захарченко не дотримався свого слова, бо обіцяв, що міліція не протистоятиме мирним зібранням. “Натомість міліція була задіяна в зриві мирної акції – зокрема, у перешкоджанні доїзду прихильників опозиції. Гірше того – міліція виявилась замішаною у підготовці провокацій. Тому ви маєте подати у відставку”, – наголосив лідер “УДАРУ”.

При цьому він додав, що якщо ж у Захарченка немає духу написати заяву, то  Верховна Рада повинна звернутися до Президента з вимогою відставки міністра.

 “УДАР” також наполягає на терміновому створенні  у Верховній Раді ТСК з розслідування фактів нападу на журналістів 18 травня та інших фактів тиску на представників ЗМІ та перешкоджання журналістській діяльності. “На жаль,  останнім часом почастішали випадки тиску на представників ЗМІ, нападів на них під час акцій. І всі ці випадки залишаються безкарними. Ми повинні вимагати не лише розслідування кожного факту, а й  доведення справ до суду, покарання винних. Ми вже підготували проект постанови про створення такої ТСК”, – додав Кличко.

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут