Мешканці гуртожитку готові вкладати кошти у його ремонт, якщо влада дасть їм можливість приватизувати кімнати

Уже вісім років мешканці гуртожитку по пров.Шевченка, 11 у Полтаві не можуть реалізувати своє право на безкоштовну приватизацію кімнат (їх понад сто), у яких вони проживають.  Друга проблема, яка дошкуляє їм ще більше, – більше двох років підвал будинку залитий нечистотами, бо продірявилися каналізаційні труби, але ніхто не може (чи не хоче?) допомогти вирішити цю проблему.

Тож на свої загальні збори 29 травня жителі гуртожитку запросили керівництво Київської районної ради, Полтавського міськвиконкому, обслуговуючої комунальної компанії та народного депутата України свободівця Ю.Бублика.

Недарма китайці бажають недругам жити в епоху великих змін. Це наче про мешканців  Шевченка, 11. Розповідають, що у 1992 році тодішній адмінбудинок СПТУ-45 передали під гуртожиток будівельно-монтажного управління «Полтавабуд».  Коли й воно не витримало пертрубацій періоду первинного накопичення капіталу в Україні, будинок взяв на баланс ЖЕД «Будівельник», що підпорядковувався управлінню майна області.

Але згодом «Полтаватеплоенерго» за борги абонентів подав позов до Господарського суду Полтавської області, який визнав ЖЕД «Будівельник» банкрутом, зобов’язав Полтавський міськвиконком до 2012 року прийняти гуртожитки ЖЕДу в міську комунальну власність та призначив арбітражного керуючого на період процедури банкрутства.

Однак, як пояснила співробітниця управління ЖКГ Полтавського міськвиконкому Наталія Ковшар, міськвиконком не виконав рішення сесії Полтавської міськради 2007 року та ухвалу Господарського суду і не прийняв будинок у міську комунальну власність, по-перше, через брак коштів у міському бюджеті на капітальний ремонт будівлі, а по-друге, через відсутність правовстановлюючих документів на будинок.

Мешканці гуртожитку на зборах розповідали, що за кілька років змінилося три ліквідатори. І якщо перший ішов на співпрацю з мешканцями й зібрав необхідний пакет документів, то останній стверджує, що жодних документів на будинок немає, не відповідає на телефонні дзвінки й на робочому місці його теж не можна застати.

Люди припускають, що «втрата» документів і «невловимість» арбітражного керуючого – зловмисні дії на користь того, хто хоче заволодіти будинком, а потім торгувати житловою площею.

На думку пожильців, одним з тих, хто зацікавлений привласнити гуртожиток, є ТОВ «Управлінська житлова компанія», очолювана Русланом Гриценком, яка уклала договір з мешканцями на комунальне обслуговування. УЖК, де-юре не будучи власником будівлі, де-факто чомусь виселяє та вселяє мешканців кімнат, законність чого має з’ясувати прокуратура.

Нарікань на якість надання та вартість послуг від жильців було стільки, що під час виступу в.о. головного інженера ТОВ «УЖК» Юрія Шаповала стояв крик: відсутня гаряча вода, нерегулярно прибирається прибудинкова територія, часто вимикають електроенергію (навіть по кілька днів), а підвалі два метри нечистот, що не тільки загрожує здоров’ю людей через міріади комах, постійну вогкість і антисанітарію, а й їхньому життю – будинок може зруйнуватися…

Вирішили звернутисяOLYMPUS DIGITAL CAMERA до господарського суду, БТІ, арбітражного керуючого та інших установ щодо наявності правовстановлюючих документів на будинок по пров.Шевченка, 11. А якщо їх і справді немає, то необхідно пройти процедуру визнання будинку безгоспним, а потім через суд передати його в міську комунальну власність. Хоче це тривалий шлях, адже лише після оголошення в ЗМІ  про безгоспність будівлі треба чекати рік і тільки після цього звертатися до суду.

Загальні збори мешканців ухвалили рішення звернутися до Полтавського міськвиконкому з клопотанням розглянути питання про негайне приймання будівлі у міську комунальну власність. Тільки після цього вони зможуть створити об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) і власними силами взятися за його капітальний ремонт.

Людмила Кучеренко