МНК закликає громадськість України долучитися до захисту каменя УПА у Харкові

Молодіжний Націоналістичний Конгрес направив заяву до Міністра культури України Новохатька Л.М. та директора Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації щодо недопущення зняття з державного обліку Пам’ятного знаку загиблим воїнам УПА у Харкові.

Подібну спільну заяву підписали та направили до мінкульту та ХОДА представники Громадського комітету з відновлення пам’ятного знаку загиблим воїнам УПА. До нього окрім МНК входять Харківська Спілка Української Молоді, «Просвіта», «Молода Просвіта», Фонд національно-культурних ініціатив імені Гната Хоткевича, «Спадщина» та Товариство політв’язнів і репресованих.«Просимо Вас вжити необхідних заходів щодо недопущення зняття з обліку Державного реєстру нерухомих пам’яток історії та культури Пам’ятного знаку загиблим воїнам Української Повстанської Армії, встановленого 1992 року до 50-річчя УПА з ініціативи громадськості й за рішенням виконавчого комітету Харківської міської ради (№ 371 від 30.09.1992 р.) у Молодіжному парку м. Харкова.

Із часу встановлення Пам’ятний знак воїнам УПА став невід’ємною частиною культурно-духовного життя нашого міста і для значної частини харків’ян набув меморіального статусу, що закріплений на державному рівні внесенням до «Державного реєстру нерухомих пам’яток України» під охоронним номером № 26-52/2-Хк (наказ Мінкультури від 24.09.2008 № 1001/0/16-08)», – йдеться у заяві.

За словами представників Харківського МНК, стало відомо, що до відповідних державних органів масово стали направлятися звернення з вимогою зняти Пам’ятний знак загиблим воїнам УПА з державного обліку. У зв’язку з цим харків’яни закликають патріотичні громадські та політичні організації України долучитися до захисту каменя УПА у Харкові. Зокрема, направляючи від своїх організацій звернення до Міністерства культури України.

Cкачати текст заяви