МНК закликає громадськість України долучитися до захисту каменя УПА у Харкові

Молодіжний Націоналістичний Конгрес направив заяву до Міністра культури України Новохатька Л.М. та директора Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації щодо недопущення зняття з державного обліку Пам’ятного знаку загиблим воїнам УПА у Харкові.

Подібну спільну заяву підписали та направили до мінкульту та ХОДА представники Громадського комітету з відновлення пам’ятного знаку загиблим воїнам УПА. До нього окрім МНК входять Харківська Спілка Української Молоді, «Просвіта», «Молода Просвіта», Фонд національно-культурних ініціатив імені Гната Хоткевича, «Спадщина» та Товариство політв’язнів і репресованих.«Просимо Вас вжити необхідних заходів щодо недопущення зняття з обліку Державного реєстру нерухомих пам’яток історії та культури Пам’ятного знаку загиблим воїнам Української Повстанської Армії, встановленого 1992 року до 50-річчя УПА з ініціативи громадськості й за рішенням виконавчого комітету Харківської міської ради (№ 371 від 30.09.1992 р.) у Молодіжному парку м. Харкова.

Із часу встановлення Пам’ятний знак воїнам УПА став невід’ємною частиною культурно-духовного життя нашого міста і для значної частини харків’ян набув меморіального статусу, що закріплений на державному рівні внесенням до «Державного реєстру нерухомих пам’яток України» під охоронним номером № 26-52/2-Хк (наказ Мінкультури від 24.09.2008 № 1001/0/16-08)», – йдеться у заяві.

За словами представників Харківського МНК, стало відомо, що до відповідних державних органів масово стали направлятися звернення з вимогою зняти Пам’ятний знак загиблим воїнам УПА з державного обліку. У зв’язку з цим харків’яни закликають патріотичні громадські та політичні організації України долучитися до захисту каменя УПА у Харкові. Зокрема, направляючи від своїх організацій звернення до Міністерства культури України.

Cкачати текст заяви

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут