Судова перемога: лікарня виплатить 500 тисяч гривен дитині за те, що заразили її ВІЛ

В 1997 році в Дніпропетровській лікарні №3 через лікарську помилку заразили ВІЛ щойно народжене немовля, чиї інтереси захищав юрист Олег Несинов. Зараз дитині 16 років і, нарешті, псля дуже тривалої боротьби 23 травня апеляційний суд Дніпропетровської області ухвалив безпрецедентне рішення – стягнути з лікарні 500 тисяч гривень для компенсації моральної шкоди.

В листопаді 2012 року суд першої інстанції задовольнив позов на суму 130 тисяч гривень. Лікарня подала на апеляцію і вислала на суд цілу делегацію відповідачів, що втім на суд не вплинуло.

Ми готуємо детальну публікацію про цю справу, яка доводить, що боротися за свої права можливо навіть, якщо ця боротьба тривала.

Олена Карась
Довідка: Олег Несинов є одним з юристів Мережі правової допомоги хворим на ВІЛ та наркозалежним. Його контакти: advokat_1965@mail.ru, тел.: 095-2306509, місто Дніпропетровськ

Метою проекту Харківської Правозахисної Групи «Забезпечення захисту прав людини вразливих груп населення силами всеукраїнської мережі правової допомоги» (який здійснюється за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження») є надання своєчасної, доступної, кваліфікованої та якісної юридичної допомоги у захисті прав осіб, які вживають наркотики, пацієнтів ЗПТ та людей, які живуть з ВІЛ/СНІД силами всеукраїнської мережі адвокатів та юристів в різних регіонах України.

Якщо ви самі потребуєте такої допомоги, або знаєте людей, які живуть із ВІЛ/СНІД, та/або вживають наркотики, та/або є пацієнтами замісної підтримуючої терапії, права яких порушуються та яким потрібна фахова допомога правників, то пишіть HIV.DV.legalaid@gmail.com або дзвоніть до ХПГ 057 7006772.

About Nataliya Zubar 2353 Articles
Nataliya Zubar, Maidan Monitoring Information Center, Chair