В Ніжині хочуть закрити єдину українську книгарню

Народні депутати Ірина Геращенко та Марія Матіос вимагають від міністерства освіти України і ніжинської влади  припинити свавілля та відмовитися від планів щодо закриття єдиної у місті книгарні “Освіта”.

“Ударівки” направили відповідні депутатські звернення міністру освіти Табачнику, ніжинському міському голові і ректору місцевого вузу, які ухвалили рішення про виселення з приміщення книжкового магазину

Геращенко та Матіос наголосили, що книгарня “Освіта” працює з 1960 року і є єдиним спеціалізованим книжковим магазином у Ніжині, послугами якого користуються студенти, учні та вчителі всього району.

Магазин має асортимент у 3 тисячі назв книжок, 95% з яких українською мовою.

“Спроба закрити книгарню – є грубим порушенням Закону України “Про посилення захисту майна редакцій засобів масової інформації, видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження, творчих спілок”, – наголошують народні депутати.

“Ударівки” стверджують, що замість книгарні, яка працює на території педагогічного університету імені Гоголя, керівництво цього вузу планує відкрити приватну поліграфічну фірму. Геращенко і Матіос наголосили, що колектив книгарні вже заявив свій протест проти спроб виселення і готовий до страйку.

Своє обурення, додали народні депутати, висловили і студенти, інтелігенція, українські письменники.

Українська правда

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

1 Comment on "В Ніжині хочуть закрити єдину українську книгарню"

  1. Заявою новообраного президента України в.Януковича про те, що голодомор 1932-1933 років не є геноцидом українського народу, було оголошено холодну війну українцям в Україні та світі. Наступ на українство ведеться за багатьма напрямками – знищення провідних українських діячів, деукраїнізація української освіти, антиукраїнська мовна політика, радянізація та перегляд української історії, наступ на середній клас, який є найбільш українським, заміна українських урядовців вихідцями з Росії, активізація і прикриття державними силовими структурами шовіністичних, нацистських та профашистських російських організацій тощо. Так виглядає, що під виглядом референдуму таємно готується, можливо, зміна конституції та подальша деукраїнізація, а, можливо, і ліквідація держави Україна.
    Наступ на українство в Україні узгоджено часово з наступом на українство у Росії (заборона українських організацій в Росії і т.п.). Дуже можливим є антиукраїнський зговір політиків Росії, керівних політиків України та деяких інших політичних сил.
    Українці повинні бути готові до дуже несподіваних поворотів подій в Україні та відстоювання своїх національних інтересів.

Comments are closed.