«Запрягайте, хлопці, коней – відмінили поїзди» – у Львові протестували проти нововведень Укрзалізниці

28 травня, вівторок

14:00

біля Управління Львівської залізниці

м. Львів, вул. Гоголя, 1

 Акція відбулась під стінами Управління Львівської залізниці. Активісти Громадянського руху «Відсіч» представили альтернативний потяг, яким тепер доведеться користуватися жителям чотирьох західних областей. Цей потяг складається із символічного коня та запряжених кількох возів. Таким чином активісти натякають, що після скасування потягу «Ковель-Чернівці» жителям Волинської, Львівської, Івано-Франківської та Чернівецької областей доведеться користуватися транспортними засобами найбільш популярними кілька століть тому.

 Львів’яни перейняли естафету протестів з Івано-Франківська, Чернівців та Луцька – мешканці яких на собі відчують наслідки «покращення». Марія Доманська, організатор протесту в Луцьку: “Більше трьох тисяч волинян і не тільки висловилося проти скасування потяга “Ковель-Чернівці”, і це реальне число тих, хто користується ним. Я думаю, це – аргумент “Львівській залізниці” на противагу її нелюдському рішенню. Таке враження, що Укрзалізниця керується якимись прихованими мотивами, адже тільки нерозумний буде скасовувати найрентабельніші потяги, а інші переносити на незручний час прибуття чи відправлення.”

 “Така політика у глобальному значенні веде до провінціалізації України” заявив письменник Тарас Прохасько на акції проти скасування поїздів у Івано-Франківську.

Особливу увагу львівські організатори акції звернули на відміну потяга «Київ-Чоп», який завжди був заповнений пасажирами. Протестувальники передали звернення з підписами від пасажирів Луцька начальнику Львівської залізниці із вимогою не скасовувати потяг «Ковель-Чернівці». Активісти «Відсічі» готові організовувати такі звернення і щодо інших напрямків залізничного сполучення.

“Ми не збираємось обмежитись однією акцією і шукатимемо шляхів вплинути на рішення Укрзалізниці” і повернути важливі поїзди. Шукатимемо можливості об’єднати зусилля з протестними ініціативами, що з’явились по всій Західній Україні внаслідок залізничних нововведень і намагатимемось змусити керівництво Укрзалізниці зважати на потреби людей” – заявляють організатори акції у Львові.

 Нагадаємо, що акція «Запрягайте, хлопці коней – відмінили поїзди» відбулася в рамках кампанії протесту «Потяг – для людей!». Такі акції вже відбулися у Івано-Франківську, Чернівцях та Луцьку.