Промоція Угоди Мерів на Чернігівщині

11 червня на базі Чернігівського навчально-методичного центру профспілок був проведений ознайомчий семінар для представників органів місцевого самоврядування, райдержадміністрацій та НДО Чернігівщини щодо Угоди мерів, ініціативи Європейського Союзу, яка сьогодні об’єднує місцеві й регіональні органи влади загальними добровільними зобов’язаннями із забезпечення «зеленого» економічного зростання та подальшого поліпшення якості життя.

Олександр Підгорний, експерт та тренер проекту, надав інформацію про додаткові можливості щодо реалізації політики енергоощадності на Чернігівщині. Через Угоду мерів підписанти можуть отримати доступ до знань та ресурсів, якими нині володіють європейські міста та підписанти з країн пострадянського простору. Зокрема, можливості спільно розробити механізми фінансування енергоощадних проектів, що є актуальними для невеликих міст Чернігівщини.
Міста-учасники ініціативи зможуть отримати підтримку з боку ЄС для зниження енергоспоживання та скорочення відповідних витрат. Вони також дістають змогу ділитись власним досвідом та вчитися на досвіді інших міст підписантів Угоди.
Відтак, за його словами, міські голови, які вже підписали Угоду або планують її підписати, беруть на себе добровільні зобов’язання із здійснення заходів для підвищення енергоефективності та більш активного використання поновлюваних джерел енергії. Участь в Угоді мерів підвищує рівень довіри донорів та фінансових інституцій до українських міст. Для них важливим є здатність одержувача коштів контролювати, планувати та управляти своїм енергоспоживанням та відповідними витратами. Тож, якщо місто має функціональну систему енергетичного менеджменту, його шанси на отримання грантів ЄС чи підтримку інших фінансових інституцій зростають.

Наразі Центр «Доброчин» працює з міжнародними фінансовими інституціями для надання додаткових можливостей залучити кошти під програми енергоефективності для малих міст на Чернігівщині. Протягом року ми надаватимемо підтримку пілотним містам-учасникам проекту і також зацікавленим в організації семінарів, тренінгів, ознайомчих візитів до країн Європи та інших відповідних заходів. На Чернігівщині вже є підписанти Угоди, є фахівці та експерти, які в змозі допомогти майбутнім підписантам в розробці їхніх планів дій.

Діяльність проходить за підтримки Програми Розвитку Співпраці і Сприяння Демократії МЗС Литовської республіки.