Столичних міліціонерів засудили за знущання над затриманим

Святошинський районний суд засудив до 9 років ув’язнення двох колишніх дільничних інспекторів столичного райуправління міліції, котрі знущались над затриманим у приміщенні дільничного пункту.

Обставини справи:

Слідством встановлено, що у квітні 2011 року на зупинці громадського транспорту біля ринку «Дніпро» на бульварі Кольцова правоохоронці незаконно затримали мешканця Київщини та без будь-яких пояснень доставили до дільничного пункту.

В подальшому, виходячи за межі наданих їм повноважень, міліціонери із застосуванням гумового кийка заподіяли йому тілесні ушкодження, які згодом були кваліфіковані як тяжкі.

Відпустивши затриманого,  правоохоронці підробили протокол огляду та вилучення у нього пакету з підозрілою речовиною, а також адміністративний протокол про вчинення ним злісної непокори працівникам міліції під час затримання.

Внаслідок протиправних дій дільничних інспекторів чоловік отримав травми живота, пошкодження внутрішніх органів та інші ушкодження, переніс 7 операцій та тривалий час лікувався у стаціонарі.

Вироком суду міліціонерів визнано винними у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 365 КК України – перевищення влади або службових повноважень, ч. 2 ст. 121 КК України – умисне тяжке тілесне ушкодження, ч. 1 ст. 366 КК України – службове підроблення КК України та засуджено до 9 років позбавлення волі з позбавленням права займати посади у правоохоронних органах строком на 3 роки.

Крім того, суд позбавив засуджених спеціальних звань «капітан» та «старший лейтенант».

Не погоджуючись з вироком суду з підстав м’якості, прокуратурою Святошинського району внесено апеляцію.

 

Прес-служба прокуратури

Святошинського району міста Києва

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут