Триває всеукраїнська кампанія на захист ЗНО (ФОТО, ВІДЕО)

Активісти громадянського руху “Відсіч” продовжують кампанію на захист зовнішнього незалежного оцінювання, розпочату у відповідь на реєстрацію депутатами Григорієм та Ігорем Калетниками законопроекту про внесення змін до діючого закону “Про вищу освіту”. Документ, розроблений цими представниками Партії регіонів і Компартії, передбачає нівеляцію ЗНО та запровадження вступних іспитів, що призведе до повернення корупції та хабарництва при вступі до вищих навчальних закладів.

Аналогічні ініціативи щодо запровадження вступних іспитів містяться і в іншому законопроекті Ківалова-Калетника-Сороки – № 1187 “Про вищу освіту”, який всіляко підтримує міністр освіти Дмитро Табачник.

Незважаючи на те, що ЗНО за 6 років від моменту його запровадження довело свою ефективність та стало однією з небагатьох українських реформ, які отримали позитивну оцінку серед населення, влада намагається позбавити школярів можливості прозорого та справедливого вступу до ВНЗ.

Тому, починаючи з 3 червня, під пунктами здачі ЗНО у різних регіонах України активісти поширюють серед абітурієнтів та їх батьків інформаційні листівки з повідомленням про наміри влади запровадити непрозору та корупційну систему вступу до вищих навчальних закладів.

Цього тижня листівки розповсюджували у Дніпропетровську, Івано-Франківську, Чернігові, Житомирі, Харкові, Львові, Черкасах, Білій Церкві, Полтаві, Рівному та Києві, їх отримали відвідувачі пунктів здачі ЗНО, які виконували тестові завдання з математики, географії та англійської мови. Інформація про законодавчі ініціативи депутатів Калетників викликала у них чимало запитань.

DSCF7803  AScpId-uFo4

DSCN0749

Untitled-2

IMG_0009

r3

THMgVlqlRes

3hHiYw7Rmcw

0552

DSCN6325

IMG_3461

IMG_3456

DSCN0723

DSCN0724

944djepsnSU

IMG_0007

 

Джерело: сайт “Вставай і дій!”

20 Comments

 1. А я “за” законопроект 1187, бо по-перше, як аспірантку мене дуже тішить, що цей законопроект вперше на законодавчому рівні передбачає створення студентських і аспірантських обєднань із реальними повноваженнями, також він передбачає приділення також уваги вступним іспитам і балу атестата, який показує реальні знання випускників шкіл по всіх предметах, а не лише по тих, які необхідні для ЗНО. Не можна ідеалізувати ЗНО, бо випускники шкіл у більшості просто зубрять відповіді на тести, витрачають кошти на тестових репетиторів, а скільки тестування створює незручностей для дітей з сільської місцевості – вони змушені винаймати машини, вставати о 6 годині ранку, щоб добратися до пункту здачі ЗНО, бо транспортного сполучення нема.

  • Краще нехай винаймають машини – це буде дешевше ніж платити хабар у ВУЗі та “домовлятися” у школі за оцінки.

 2. Я вступала не здававши ЗНО без хабарів, закінчила університет з червоним дипломом. Тому не вважаю, що нівелювання ЗНО – це те, проти чого варто розгортати було таку кампанію! В мене багато яскравих прикладів того, коли розумні і освічені діти не набирали достатню кількість балів на ЗНО і як легко здача тестів далась тим, хто навіть книжки до рук ніколи не брав. Заавжди скептично відносилась до ЗНО, бо вважаю, що глибину знань абітурієнта вони ніколи розкрити не зможуть!

  • ЗНО не ідеальне лише тому що міністерство намагається всіляко його дискредитувати і не намагається його розвивати і робити кращими. Єдине що вони пропонують – це повернення до старої системи. А це повернення хабарництва в школи.

 3. Чим ЗНО краще за іспит? Я закінчив 2 ВУЗи з дипломами з відзнакою і при цьому я здавав іспити на державну форму навчання, і рахую що ЗНО не здатно оцінити знання абітурієнта при вступі так як це можливо на іспиті. Я теж не з багатої сімї, і моїм батькам не під силу було навчати мене у ВУЗі, і в школі я не був відмінником, але на вступних іспитах я мав можливість показати свої знання,і доказати своє право на навчання у ВУЗі.

 4. Говорила, говорю і буду говорити – ЗНО не достатньо досконала система визначення рівня освіченості! Адже, як усім відомо, дане тестування проходить у тестовій формі, а колиє готові відповіді, то звісно ж є велика ймовірність вгадати, що більшість студентів і робили.

  • Шанс вгадати 1/4 та 1/5. З таким успіхом можна набрати балів 125, не більше. З такими балами нікуди не візьмуть

 5. Тестування – швидка можливість перевірити знання, але не об’єктивна. У цьому переконуюся протягом останніх років. Турбує, що можливість відгадати відповідь всім відкриває шлях до ВНЗ. А далі, як у прислів’ї: «Скажи розумному, що він неправий – той замислиться, а скажи невігласу – той почне доводити свою правоту». Чи не такі студенти дають відсіч тому, у чому не компетентні? Мабуть таки потрібно прийняти Законопроект “Про вищу освіту” №1187, бо ж він розроблений з урахуванням потреб сучасності у здібних студентах, які працюватимуть в ім’я науки.

 6. Я нерозумію, чому студенти так захищають ЗНО, адже раніше, здавали вступні іспити, сама їх здавала, і без хабарів здавали, і вступали куди хотіли, а зараз потрібно дивитись скільки балів ти набрав, і куди з такими балами ти може вступити.

  • 1. “Я нерозумію, чому студенти так захищають ЗНО” – ЗНО захищають не лише студенти, а й ті люди які вступали за іспитами (при чому цих людей більше).
   2. “а зараз потрібно дивитись скільки балів ти набрав, і куди з такими балами ти може вступити” – так це ж плюс.

 7. нинішня система оцінювання не дає достатньої оцінки знанням студентів. А раніше при здачі іспитів, вони хоч готовились, вчились, а зараз достатньо просто вгадати, і вчити нічого непотрібно.

  • Я вчитель і готую одного учня до ЗНО. І стверджую, що питання на ЗНО з історії є досить складними і ймовірність вгадати правильну відповідь є мізерною. Про те що учням не потрібно нічого вчити – це не правда. Я протягом 5-и місяців готувала учня, знання якого з історії були відсутні то зараз після підготовки він міг би отримати в школі 7-8 балів.

 8. Справедливий вступ до ВНЗ – це те, що передбачає саме законопроект №1187 (і середній бал атестата, і результати тестів, і вступні іспити), а не лише ЗНО, яке з такою старанністю відстоюється. У ВУЗах мають навчатись розумні діти, які дійсно вчились у школі.

  • Тобто, по-вашому, справедливо, коли учень в сільскій школі отримує, припустимо, 11 балів, наприклад, з хімії і таку ж саму оцінку отримує учень ліцею чи гімназії з її поглибленим навчанням? Виходить, більш розумний не матиме ніяких переваг? А вступні іспити в наявній системі – це чиста корупція.

 9. Те, що ЗНО викоренило корупцію – лише байка. А байки тільки тоді живучі, коли потрібні тим, хто їх розповідає.

 10. Дійсно, тестування призвело до того, що здобуття вищої освіти стало просто модним заняттям. Відсутність перевірки творчих здібностей та інтелектуального потенціалу абітурієнтів шляхом вступних випробувань часто призводить до того, що навчаються «випадкові» люди. Чи не тому у нас збільшилося число безробітніх, що вищу освіту можуть здобути навіть ті, хто не вміє двох слів у речення зв’язати?..

 11. Вот интересно: а где у этих студетов взялось столько денег, чтобы всю Украину поэтапно замусорить?

 12. Нічого собі ” можливість прозорого та справедливого вступу до ВНЗ”!!! Це придбання готових тестів перед іспитами- прозорий вступ? Чи стала такса за готові сертифікати? Чи може міліція із металошукачами -ознака свободи і демократії? Може ще “Беркут” із сльозогінним газом підігнати? Абсурд! Писати про таку “прозорість” можна або за відсутності будь-якої логіки, або просто на замовлення.

 13. Корупция как была, так она и есть.. ВНО не искоренит коррупцию полностью, оно лишает ВУЗы возможности требовять взятку с каждого абитуриента. Таким образом они будут обязаны принять тех абитуриентов, которые успешно сдали ВНО. А те, кто давали взятку раньше, дадут ее и сейчас. Или вконце-концов поступят на контракт. А БОЛЬШОЙ проблемой ВНО есть то, что приём в вузы студентов по результатам тестирования позволяет «разъединить» абитуриента и экзаменатора, объективировать этот процесс, ликвидировать «живое» общение абитуриента с преподавателями. Возможно, это ликвидирует коррупционные цепочки, возможно, переводит эти цепочки на другой уровень, здесь вопрос не в коррупции. Абитуриента приучают к снижению вербализации собственных знаний, может, и идей или собственных решений. И каких потом мы будем иметь специалистов ?

 14. Все дуже просто
  Відкриваємо дані для вступників і
  порівнюємо середній бал атестату і результати ЗНО.
  чудова картина 189 балів атестат, золота медаль і 400 балів ЗНО.

  Атестатами торгують, тому діточки з медалями неспроможні скласти тести.

  Але справа у іншому, вам хочеться платити хабарі, тому ЗНО погане.
  Добре, ЗНО нівелюють, моя дитина не зможе стати лікарем.
  А вам доведеться лікуватись у Слісарчуків.
  Або у таких медерастів як Богатирьова.

  Горіть у пеклі, жлоби.

Comments are closed.