Перший проректор Вінницького національного аграрного університету: “Що ти, задрочений, знімаєш?” (ВІДЕО)

Активісти Громадянського руху “Відсіч” ідентифікували деяких осіб, які вчора перешкоджали їм поширювати листівки на захист зовнішнього незалежного оцінювання біля Вінницького національного аграрного університету, застосовуючи до дівчат фізичну силу, тягаючи їх по асфальту, заважаючи журналістам знімати все це дійство.

__3

Викладачі ВНАУ не лише кинули підконтрольних їм студентів, аспірантів, працівників охорони вишу на боротьбу з розповсюджувачами листівок, але, як і годиться справжнім наставникам, вчили студентів на особистому прикладі. Людина, яка 16 липня персонально керувала сотнею студентів, що їх,  незважаючи на літні канікули, зібрали та вивели під стіни університету, аби завадити активістам Громадянського руху “Відсіч” встановити намет та поширювати серед абітурієнтів листівки на захист ЗНО, виявилась першим проректором Вінницького аграрного університету.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Яремчук Олександр Степанович – перший проректор ВНАУ, має неабиякий управлінський досвід – з 1997 по 2005 рік він був головою Вінницької райдержадміністрації.

Олександр Степанович особисто  двічі намагався розбити та вибити з рук камеру в журналіста видання “Маєш право знати” Дмитра Карпія. Свої дії наставник молоді пояснив словами: “Що ти, задрочений, знімаєш?”. Про факт перешкоджання журналістській діяльності кореспондент в той же день написав в заяві про злочин, зареєстрованій в Ленінському районному управлінні міліції м. Вінниці.

Такі дії першого проректора університету – “педагога, вченого, громадського діяча, політика, ефективного менеджера та організатора”, – як говориться в біографічній довідці на офіційному сайті аграрного університету про Яремчука Олександра Степановича, на думку побитої його підлеглими активістки Громадянського руху “Відсіч” Ярини Чорногуз заслуговують на окрему увагу до Вінницького національного аграрного університету з боку абітурієнтів, які планують подавати документи до цього вишу. А тому “Відсіч” зробить все можливе, щоб проінформувати молодих людей, куди ті збираються вступати і які “університети” їм доведеться там проходити.

Також було ідентифіковано Гунько Ірину Василівну, яка обіймає посаду проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи та є заступником голови Вченої ради університету. Ірина Василівна тісно пов’язана з президентом університету, оскільки з 2010 року вона працювала помічником народного депутата Григорія Калетніка. Має також чималий адміністративний досвід – з 2011 була  головою Ленінської районної в м. Вінниці організації Партії регіонів.

0_3

А член Вченої ради, помічник ректора та голова профспілкового комітету студентів – Будяк Руслан Володимирович – брав безпосередню участь у нападі на активістів.

0_1

13

DSCN1552

За цим всім бездіяльно спостерігали численні міліціонери, які по закінченні всіх подій, глянувши  на синці та подряпини на руках і ногах дівчат, запропонували підвезти їх на патрульній машині до лікарні, на що дістали відповідь, що відсічанські активістки не такі слабенькі, як працівники правоохоронних органів, які від контакту з окулярами під Київрадою чи з подряпинами після сутичок біля Святошинського райвідділу столиці відразу падають на лікарняне ліжко.

Активісти “Відсічі” просять усіх допомогти ідентифікувати молодих людей, які не приховували своєї приналежності до студентів й аспірантів аграрного університету і виконували спочатку роль мовчазної масовки, а пізніше, за вказівкою першого проректора, оточили активісток щільним кільцем, щоб ізолювати їх від абітурієнтів та перехожих та фото і відеокамер.

Як відомо, кампанію на захист ЗНО було розпочато 3 червня у відповідь на реєстрацію в парламенті народними депутатами від Партії регіонів та Компартії – Григорієм та Ігорем Калетніками – законопроекту про внесення змін до чинного закону “Про вищу освіту”. Цей законопроект надає право вишам приймати вступні іспити за власними правилами, що призведе до стрімкого зростання корупції та хабарництва в системі вищої освіти так, як це вже було у попередні роки, коли не знання, а товщина гаманця батьків були запорукою успішного вступу абітурієнта до ВНЗ.

Аналогічні “нововведення” поряд з іншими антиосвітніми нормами (можливість зменшення стипендіатів та бюджетників, постійне підвищення плати за контракт протягом навчання, зменшення автономії вишів тощо) містить і інший законопроект “Про вищу освіту” № 1187, співавтором якого разом з Сергієм Ківаловим і Миколою Сорокою є Григорій Калетнік. Він як і його колеги по законотворчості, є президентом вищого навчального закладу, а саме Вінницького національного аграрного університету.

Підлеглі Г. Калетніка вже не вперше намагаються стати на заваді діям активістів кампанії на захист ЗНО. Під час минулого поширення листівок під Вінницьким аграрним університетом на активісток нападали працівники приймальної комісії, аспіранти та охорона цього вищого навчального закладу.

Джерело: сайт “Вставай і дій!”

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

13 Comments on "Перший проректор Вінницького національного аграрного університету: “Що ти, задрочений, знімаєш?” (ВІДЕО)"

 1. Є багато способів заробити гроші і ці способи різні. Але так, як їх заробляє “Відсіч” це вже занадто!

 2. Ці представники громадського руху самі прагнули до скандалу, щоб привернути до себе увагу. Яке взагалі вони мають право на подібні акції в університетах та ще й під час вступної кампанії? вони продажні та працюють щоб заробити грошей..

 3. Михайло | 18-07-2013 13:53 at 13:53 |

  “Активісти” “Відсічі” – хто ж вам гроші платить? Чи не ті, хто продає сертифікати ЗНО???

 4. Олеся | 18-07-2013 14:50 at 14:50 |

  Як осинний рій заметушився, коли за хабарну підлабузну “єліту” молодь “ВІДСІЧІ” взялася рокрити. Ганьба тим Наталі, Розі ( звідки ці заморські панюсі???) і т.д., що пишуть про “оплату” активістам. Хочу запитати ЧИ ВОНИ ОСОБИСТО БАЧИЛИ І ЗАДОКУМЕНТУВАЛИ ОТУ ОПЛАТУ? Кидати брудом безпідставно Є ГРІХОМ ( якщо хтось з тим чорнописких дам вірить у Бога), але й також кримінаним наклепом.

  Подяка Артурові, що не дозволяє тролям святкувати. Власне тільки так треба викорінювату той нахабний мотлох, який пролазить крізь кожну шпарку завдяки хабрчикам, доносам, підлабузництву чи тролюванням. У той сам час люди, які мають добрі знання і навики мусять микатися у пошуку шматка хліба. ДОСИТЬ!

 5. Надія | 18-07-2013 18:12 at 18:12 |

  “Ход конем”? Ну все правильно, вступна компанія скоро закінчиться, а грошенята, які вам заплатили ще й не маленьку суму потрібно відпрацювати?! Тому ви вже і чіпляєтесь за все, тепер у вас нова фішка, як ви там написали: “…заслуговують на окрему увагу до Вінницького національного аграрного університету з боку абітурієнтів, які планують подавати документи до цього вишу. А тому “Відсіч” зробить все можливе, щоб проінформувати молодих людей, куди ті збираються вступати і які “університети” їм доведеться там проходити.”
  Народ, це вже у вас тепер пропаганда, якось проти ВУЗів!! а не захист ЗНО!!

 6. Вже зачепили і Олександра Степановича, “Відсіч” ви здається забули за свою роботу, що ви бути проти законопроекту, а не ВНАУ. Мало того, що ви протестуєте проти авторів законопроекту, а ще стільки приписуєте того чого насправді не було!

 7. “Брав безпосередню участь у нападі на активісток” – на відео чітко видно, що ніхто там ні на кого не нападав, тому не потрібно приписувати і фантазувати нового…

 8. Ви тут вже розповіли про “активістів” цілу біографію, чому ж ви про себе нічого не напишете такого, хто ви такі імена .. фамілії ким являєтесь, і яке ви відношення маєте до тих кому вигідне ЗНО, ну окрім, того, що вам за це заплатили?!

 9. ЗНО, яке так відстоюється “Відсіччю” можна купити – головне знати кому заплатити. Про це говорять не соромлячись батьки абітурієнтів та навіть називають суму.

 10. Незваний гість гірше татарина тому ви, шановка “Відсіч” і не дочекались у ВНАУ вишитого рушника з хлібом і сіллю.

 11. Максим | 21-07-2013 09:52 at 09:52 |

  Мда… ви, хлопці з “Відсічі”, молодці, що заробляєте гроші роблячи з мухи слона, особливо коли тої самої мухи то і немає.
  Ви подивіться на себе. Вам заплатили гроші за те щоб відстоювати думку однієї люди!
  В мене питання, а чи маєте ви свою думку? Чи тільки можете як папуги повторювати те за що вам заплатили і вчинювати скандали на рівному місці?
  Мені за вас соромно, пропаща молодь…

 12. Позволю несколько комментариев:
  У человека, проводившего съемку был бейдж – “В.Задроченый, оператор” – его профиль “ВКонтакте” – http://vk.com/id196216617 – поэтому фраза “Что, Задроченый, снимаешь?” является вполне корректной. Об этой маленькой детали все почему-то умалчивают, а обвиняют Александра Степановича и делают сенсацию.
  Парни и девченки из “Видсичи” накануне “акции” судя по-всему перед этой самой акцией, вечером, “добрэ посыдилы”. На следующий день некоторым стало плоховато, они попросили освежиться – что и было любезно предоставлено. Далее это запечатлено на фото названо “поливают водой”. Это второй фейк.
  У оператора, с бадуняки руки тоже тряслись, о чем свидетельствуют неоднократные реплики Александра Степановича.
  Ну и 3. По поводу фото в заголовке: парни пытаются поднять “измученных нарзаном” девушек. Все!. Какое перешкоджання?

 13. Марія | 25-07-2013 17:37 at 17:37 |

  Я взагалі не чула жодного позитивного враження від своїх знайомих про ЗНО. “Відсіч” вважає, що ЗНО дає можливість об’єктивно оцінити знання абітурієнта, проте можу запевнити вас, що знаю людей, які в період здачі ЗНО дуже добре заробляють, ідучи за когось його здавати…

Comments are closed.