До Генпрокуратури оскаржено нереагування низки прокурорів на незаконні місцеві акти з питань мирних зібрань

Як ми повідомляли, на початку 2013 року Інформаційний центр “Майдан Моніторингвиявив, що близько 90-та органів місцевого самоврядування різних країв України наприймали власних “порядків“, “положень” та “положень про порядок” з питань організації і проведення мирних зібрань, на що не мають жодних повноважень. Більш того, значна частина таких актів містить норми, які прямо суперечать Конституції та основоположним міжнародним актам з питань прав людини (як то – щодо встановлення строку завчасного повідомлення про проведення мирних зібрань, про заборону використання гучномовців, прапорів, транспарантів тощо).

У травні цього року ми повідомили про це (у числі інших органів влади) і Генеральну прокуратуру. Після здійснення відповідного  розгляду за її дорученням прокурори внесли подання про незаконність того псевдоправового непотребу у таких населених пунктах:

Красноперекопськ, Армянськ (АР Крим), Крижопіль, Жмеринка, Хмільник (Вінницька область), Луцьк (Волинська область), Дзержинськ, Костянтинівка, Торез, Краматорськ, Шахтарськ, Горлівка (Донецька область), Веселе, Розівка, Оріхів (Запорізька область), Тлумач (Івано-Франківська область), Тараща, Кагарлик, Буча, Нові Петрівці (Київська область), Трускавець (Львівська область), Комсомольськ, Глобине, Котельва, Хорол (Полтавська область), Бережани (Тернопільська область), Канів (Черкаська область).

Проте у деяких містах прокурори виявилися “сліпими”, а в інших випадках прокурори просто нічого не відповіли, порушивши Закон “Про прокуратуру” та Закон “Про звернення громадян”.  Оскільки один з основних принципів “Майдан Моніторингу” – ніколи не залишати справу на півдорозі, до Генпрокуратури було подано відповідну скаргу. Тепер за її дорученням з несумлінними колегами розбиратимуться обласні прокуратури:

ГПУ-39-на скаргу по порядках

Далі буде.

**********

Діяльність з моніторингу та захисту свободи мирних зібрань в Україні здійснюється ІЦ “Майдан Моніторинг” за люб’язної підтримки Міжнародного фонду “Відродження

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут