Семінар для журналістів про місця несвободи

image4-6 жовтня 2013 року у м. Алушта, Крим відбудеться інформаційний семінар для журналістів «Голоси з-за зачинених дверей: особливості висвітлення проблематики дотримання прав людини у місцях несвободи».

В Україні близько шести тисяч місць несвободи. Це колонії, СІЗО, психіатричні заклади, дитячі будинки-інтернати, пансіонати для людей похилого віку та людей з інвалідністю, пункти тимчасового розміщення біженців, соціально-реабілітаційні центри, військові частини тощо.

Раніше ці місця були закриті для громадського контролю, однак з 2012 року завдяки початку роботи національного превентивного механізму (НПМ) представники Омбудсмана і громадськості отримали право без попередження відвідувати ці місця.

У зв’язку з цим ще більш важливою стала роль ЗМІ. Саме через підвищення інформованості громадськості про проблеми в місцях несвободи і сприяння широкому діалогу про існуючі ризики для порушення прав людини можна змінювати життя мільйона людей, які знаходяться там.

Організатори семінару – Центр інформації про права людини разом із Асоціацією незалежних моніторів місць несвободи та Харківським інститутом соціальних досліджень за підтримки Програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження».

Під час семінару учасники зможуть дізнатися:

· Місця несвободи в Україні: які вони і чим відрізняються?

· Які найбільш поширені порушення прав людини в місцях несвободи?

· Яким є мінімальний стандарт належного поводження в місцях несвободи?

· Що таке національний превентивний механізм та як він допомагає боротися з тортурами?
· Як працює модель «Омбудсман плюс»?

· Журналістська етика у висвітленні проблематики місць несвободи

· Візити без попереджень: як журналіст може стати монітором? Ризики і можливості.

До участі запрошуються українські журналісти та редактори – усі, кого цікавлять права людини у різних місцях утримання: інтернатах, психоневрологічних лікарнях, притулках для дітей, слідчих ізоляторах, в’язницях, військових частинах тощо.

Для участі потрібно до 8 вересня 2013 року заповнити аплікаційну форму за посиланням.

Пріоритет у відборі буде надаватися тим, хто вже має досвід висвітлення у ЗМІ проблем дотримання прав людини у місцях несвободи.

Учасники, які пройшли відбір, отримають підтвердження та подальші інструкції до 12 вересня 2013 року.

Організатори покривають витрати на проживання, харчування, проїзд в обидва кінці (у межах вартості квитків автобусу або плацкартного / купейного поїзду) та участь у тренінгу.

У разі виникнення запитань просимо звертатись до Тетяни Печончик: tetyana.pechonchyk@gmail.com.

Автор : Тетяна Печончик

Громадський простір