Понад 20% жінок у період вагітності зазнавали дискримінації з боку роботодавця

ХПГ

Koloko_1Про це у програмі “Соціальний статус – Ваші права та пільги” на телеканалі Tonis повідомила представник спільного проекту Європейського Союзу та Ліги соціальних працівників України “Знову до роботи” Наталія Кравченко.

“Роботодавці неохоче беруть молодих жінок на роботу й часто примушують до звільнення, коли дізнаються про їхню вагітність”, – сказала вона, посилаючись на результати анкетування, проведеного в рамках проекту.

За словами Н.Кравченко, захистити права декретниць покликані ухвалені 1 липня цього року зміни до пенсійного законодавства щодо зарахування декретної відпустки до страхового стажу, які зобов’язують роботодавців платити державі 33,2% єдиного соціального внеску в цей період. Однак, на її думку, розраховувати на позитивну реакцію бізнесу в цьому випадку складно, оскільки “податок на вагітних” може змусити частину роботодавців піти в тінь. “Скажіть, який роботодавець добровільно віддаватиме такі гроші?”, – сказала пані Кравченко,– “Ми ще не бачимо прямих наслідків: перші страхові внески роботодавці мають платити наприкінці серпня. І тоді ми дізнаємося, які будуть надходження до держбюджету, й наскільки ефективні ці нововведення”.

За матеріалами Інтерфакс-Україна

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут