XVIII відкриття культурного сезону українців Вармії та Мазур

Відкриття культурного сезону українців Вармії та Мазур – міні-фестиваль, який стартував вісімнадцять років тому. Цього року подія відбулася 16 – 17 серпня.

2013_08160016

Урочистого відкриття заходу доконав війт Гміни Сроково Францішек Андрушкевич разом із організаторами – головою Вармінсько-Мазурської координаційної ради Степаном Мігусом та головою Сроковського гуртка ОУП Андрієм Щуцьким. У церемонії взяли участь зокрема депутат польського парламенту Мирон Сич, генеральний консул України в Гданську Мирон Янків, віце-маршалок вармінсько-мазурського воєводства Ярослав Слома, голова Комісії національних меншин Сеймику Владислав Манькут, голова Гмінної ради Александер Камінський, парох греко-католицької парафії у Кентшині Микола Козіцький та голови навколишніх гуртків ОУП.

2013_08160042

В офіційних промовах найчастіше лунали бажання гарної забави. Зі свого боку депутат М. Сич підкреслив, що така культурна подія дуже потрібна. Вона єднає суспільство цілої гміни і з кожним роком стає популярнішою.,,Люди приїжджають, щоб захоплюватися чудовим українським фольклором та гарно провести час” – зазначив депутат.

2013_08160054

Дует бандуристок з Рівненщини почав міні-фестиваль. Оксана та Мирослава Круки презентували низьку народних пісень. Опісля на сцені виступив вокальний гурт ,,Зорепад” з Бань Мазурських. Чудові українські танці виконав ансамбль ,,Черемош” з Венгожева, керівником якого є Володимир Денека. У холодний п’ятничний вечір кількатисячний натовп людей розігрівали фольково-рокові гурти ,,Беркут” та ,,Еней”.

2013_08160086

У другий день сроковського дійства перед глядачами виступили чергові вокальні ансамблі ,,Гарячі серця” з Бартошиць, ,,Сапіняци” з Круклянок, ,,Спектрум” з Кандит та дует ,,Світлиця” з Литви. Організатори не забули також про любителів жвавіших ритмів.,,Білий Берег” та ,,Горпинa” з Ольштина дали перед ними концерт. Танцювальна забава закінчила культурний захід.

2013_08170046

Він не міг відбутися без фінансової підтримки наданої спонсорами, серед яких були зокрема Міністр адміністрації і цифризації, Управління Маршалка Вармінсько-Мазурського воєводства, війт Гміни Сроково, Гмінний осередок культури, місцеві підприємці та приватні спонсори.

Андрій Сидор
кореспондент тижневика
“Наше Слово”

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут