Human Rights Watch дійшла висновку, що хімзброю у Сирії використовувала влада

Правозахисна організація Human Rights Watch оприлюднила звіт, у якому з високим ступенем вірогідності називає сирійську владу винуватцем двох атак із застосуванням хімічної зброї на околицях Дамаска 21 серпня 2013 року.

Про це йдеться в документі, оприлюдненому на сайті організації.

«Наше дослідження з високим ступенем вірогідності на основі наявних доказів доводить, що відповідальність за скоєні 21 серпня дві атаки із застосуванням хімічної зброї здійснені урядовими військами Сирії», – йдеться у висновках Human Rights Watch.

indexВисновки фахівці організації зробили на основі наявної інформації щодо типу ракет і пускових установок, що були використані для цих нападів, документального підтвердження їх належності, фізичних залишків цих систем озброєння, медичних симптомів жертв нападу та свідчень медичного персоналу.

У дослідженні стверджується, що атаки, ймовірно, були здійснені з використанням зенітно-ракетної системи класу «земля-земля» калібрів 330 мм сирійського виробництва та 140 мм радянського виробництва із газом нервово-паралітичної дії, скоріше за все, зарином. Про це свідчать медичні симптоми жертв, зафіксовані медичним персоналом, який намагався їх врятувати.

Хоча сирійський уряд і знімає з себе відповідальність за атаки і звинувачує у цьому опозиційні групи, він не має доказів на підтвердження своїх претензій, зазначає Human Rights Watch. Відтак, робить висновок організація, провина лежить саме на сирійській владі.

Фахівці організації розглядали й альтернативні версії хіматак і дійшли висновку, що причетність опозиційних сил видається малоймовірною через неузгодженість доказів, виявлених на місцях події. У т.ч. малоймовірним є нещасний випадок у результаті вибуху боєприпаса з хімічними речовинами. Про це свідчить велика кількість смертей у двох місцях на відстані 16 км одне від одного, документи про ракетні обстріли, свідоцтва очевидців та видимі пошкодження самих ракет, форма та положення вирв від їх детонації.

Укрінформ

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут