Human Rights Watch дійшла висновку, що хімзброю у Сирії використовувала влада

Правозахисна організація Human Rights Watch оприлюднила звіт, у якому з високим ступенем вірогідності називає сирійську владу винуватцем двох атак із застосуванням хімічної зброї на околицях Дамаска 21 серпня 2013 року.

Про це йдеться в документі, оприлюдненому на сайті організації.

«Наше дослідження з високим ступенем вірогідності на основі наявних доказів доводить, що відповідальність за скоєні 21 серпня дві атаки із застосуванням хімічної зброї здійснені урядовими військами Сирії», – йдеться у висновках Human Rights Watch.

indexВисновки фахівці організації зробили на основі наявної інформації щодо типу ракет і пускових установок, що були використані для цих нападів, документального підтвердження їх належності, фізичних залишків цих систем озброєння, медичних симптомів жертв нападу та свідчень медичного персоналу.

У дослідженні стверджується, що атаки, ймовірно, були здійснені з використанням зенітно-ракетної системи класу «земля-земля» калібрів 330 мм сирійського виробництва та 140 мм радянського виробництва із газом нервово-паралітичної дії, скоріше за все, зарином. Про це свідчать медичні симптоми жертв, зафіксовані медичним персоналом, який намагався їх врятувати.

Хоча сирійський уряд і знімає з себе відповідальність за атаки і звинувачує у цьому опозиційні групи, він не має доказів на підтвердження своїх претензій, зазначає Human Rights Watch. Відтак, робить висновок організація, провина лежить саме на сирійській владі.

Фахівці організації розглядали й альтернативні версії хіматак і дійшли висновку, що причетність опозиційних сил видається малоймовірною через неузгодженість доказів, виявлених на місцях події. У т.ч. малоймовірним є нещасний випадок у результаті вибуху боєприпаса з хімічними речовинами. Про це свідчить велика кількість смертей у двох місцях на відстані 16 км одне від одного, документи про ракетні обстріли, свідоцтва очевидців та видимі пошкодження самих ракет, форма та положення вирв від їх детонації.

Укрінформ