Польща просить США активніше підтримати “Східне партнерство”

Укрінформ

middle_a4b9b982de9d030f22d50866c2ee7b88США мають активніше долучитися до політики у Східній Європі, зокрема до підтримки країн “Східного партнерства” на тлі тиску на них з боку Росії.

Про це заявила заступник міністра закордонних справ Польщі Катажина Пелчинська-Наленч після зустрічі у Вашингтоні з представниками Держдепартаменту США, Ради національної безпеки країни і конгресменами, інформує РАР.

“Ми схиляємо американців до того, аби вони показали свою більшу політичну активність не лише на словах, але щоб, наприклад, поїхали туди (до східних сусідів ЄС – Ред.) перед самітом “Східного партнерства” на високому рівні”, – заявила заступник керівника МЗС РП, яка відповідає за східну політику.

Вона підкреслила, що, попри Сирію й інші проблеми, які сьогодні мають США, “Східне партнерство” заслуговує на увагу. Пелчинська-Наленч підкреслила, що американці бачать тиск на країни “Східного партнерства”, але стримують свою реакцію з огляду на Сирію.

“Є очевидний зв’язок між необхідністю домовитися (з Росією – Ред.) у справі Сирії і готовністю ставити на вістрі ножа питання Східної Європи”, – наголосив польський дипломат. Вона визнала, що кілька тижнів тому ситуація виглядала б дещо по-іншому, але сьогодні США потребують Росії, аби знайти вирішення у справі хімічної зброї у Сирії.

Саміт “Cхідного партнерства”, під час якого планується підписання Угоди про асоціацію України з ЄС, відбудеться 25 листопада у Вільнюсі. Останнім часом Росія здійснює тиск на країни “Східного партнерства”, зокрема Україну і Молдову, аби вони відмовилися від підписання і парафування “асоціації” з ЄС і обрали східний вектор політичної та економічної інтеграції. Євросоюз вже офіційно засудив спроби Росії силою вплинути на рішення країн Партнерства самостійно вибирати напрям поглиблення співпраці.

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут