Росія відмовилася від використання українського полігону НИТКА

Укрінформ

middle_415bb4b912b6fdfd200ba6c2b0fdc53bРосія офіційно поінформувала українську сторону про те, що, починаючи з 2014 року, більше не планує використовувати полігон “НИТКА” для підготовки льотчиків в інтересах авіації Військово-морського флоту (ВМФ) РФ.

Про це повідомило РІА Новости високопоставлене джерело в Міноборони РФ.

“Українська сторона поінформована про те, що полігон злітно-посадкових систем “НИТКА” в Криму починаючи з 2014 року і надалі використовувати для підготовки льотчиків авіації російського Військово-морського флоту не планується”, – сказав співрозмовник агентства. За його словами, українські партнери у відповідь уже заявили про готовність припинити дію російсько-української міжурядової угоди від 1997 року, що регламентує використання полігону “НИТКА”.

“В Єйську (Краснодарський край) завершується будівництво російського комплексу “НИТКА”. В середині липня цього року літаки МіГ-29КУБ здійснили перші тренувальні польоти, що імітують захід на посадку на авіаційну палубу цього полігону”, – говориться в повідомленні.

Російський тренажер в Єйску почне функціонувати на рубежі 2013-2014 років.

Авіаційний комплекс “НИТКА” (наземний випробувальний тренувальний комплекс авіаційний) використовується для підготовки льотчиків палубної авіації. Єдиний створений в СРСР тренувальний авіакомплекс знаходиться на аеродромі Новофедорівка (поблизу міста Саки в Криму).

1 Comment

Comments are closed.