У Тернопільській “Батьківщині” процвітає совок

27 серпня 2013 року відбулося розширене засідання бюро Тернопільсьої обласної організації ВО «Батьківщина». Збори керівництва краю однієї з найпотужніших опозиційних сил в країні – подія, погодьтеся, далеко не рядова.

Адже напевне, усім тернополянам, яких хвилює доля України, цікаво: яку стратегію та тактику оберуть тернопільські соратники Юлії Тимошенко для подальшої боротьби з владою?

А те, що на зборах був присутній запрошений головний тимошенківець Франківщини інтригувало: може мова піде про якісь спільні проекти?

Партійний веб-ресурс обласної «Батьківщини» згодом розмістив детальну інформацію про збори. Однак, годі шукати там зародки масштабних планів, сміливих політичних заяв чи оприлюднення нових креативних кроків боротьби з режимом.

Виявляється, збори були скликанні з єдиною метою: осудити інтерв’ю однопартійця-нардепа Апостола місцевій інтернет-газеті «Про все». Більше того, ставилося питання навіть про виключення його з лав партії. (уявляєте, як зраділа б провладна більшість у ВР, якби з’явився безпартійний нардеп-опозиціонер  – це ж майже новоспечена тушка!)

Рішення зборів, до речі, цілком могло б знаходитися десь на передовиці  газети «Правда» часів розгулу брежнєвського застою – одностайне засудження однопартійця за газетні вольності. Щоправда, до виключення з партії так і не дійшло, оскільки нардеп частково розкаявся:

«1.Визнати несправедливою критику діяльності обласної партійної організації та її керівництва наведені в інтерв’ю М.В.Апостола.

2.Враховуючи те, що М.В.Апостол визнав окремі опущення в даному інтерв’ю щодо партійної організації області, оголосити члену бюро Тернопільської обласної організації  М.В.Апостолу догану.

Результат голосування: «ЗА» – 13, «ПРОТИ» – 0, УТРИМАВСЯ» – 1, не голосував – 1»

Що ж такого «крамольного» наговорив Апостол журналістам? Та просто вкотре озвучив свою незгоду з політичним курсом обласного партійного боса Деревляного.

Наразі їх конфлікт, схоже, цілком дозрів до точки неповернення у мирне русло. Союзником Апостола у цій боротьбі може стати Заставний, який після об’єднання “Батьківщини” і “Фронту Змін” на Тернопільщині постане серйозною проблемою для Деревляного щодо особистісного лідерства і в світлі майбутніх виборів мера-2015. Адже екс-мер – політик з досвідом і йому цілком під силу порушити багаторічну гегемонію Деревляного. Чи не тому сьогодні об’єднання цих опозиційних сил в області так затягується? Більше того, видається, що й для Заставного Апостол наразі дуже вчасний союзник, людина, з допомогою якої йому буде цілком до снаги провернути бліц-криг з усунення Деревляного. Тому навряд чи буде великою несподіванкою, коли виявиться, що Заставний дотичний до нинішнього загострення взаємин Апостола й Деревляного.

Така от на сьогодні політична кухня опозиції Тернопілля: підкилимні ігри, хвороблива амбіційність і феодальні розборки. І все це спокійно вариться на опозиційному вогні наївності місцевого електорату. Не збігло б!

Олександр Ротман, Тернопільська липа

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут