Вже понад 50 країн визнали факт хімічної атаки в Сирії

69821Вже понад 50 країн визнали, що в Сирії застосовувалася хімічна зброя, хоча не всі готові визнати це публічно, заявив у середу держсекретар США Джон Керрі.

“Ми зв’язалися більш ніж зі 100 країнами. Ми продовжуємо з ними зв’язуватися. П’ятдесят три країни або організації визнали, що використання хімічної зброї мало місце. Тридцять сім із них сказали про це публічно”, – сказав Керрі на слуханнях у конгресі.

 

За його словами, США сподіваються, що це число зросте в міру того, як по світу розходяться нові дані, представлені розвідкою США.

 

Керрі заявив, що у США немає ніяких сумнівів, що хімічну зброю в Сирії застосовував “режим Асада і тільки він”.

 

“Деякі люди в деяких місцях дивним чином і всупереч всім доказам поставили під сумнів, чи дійсно було здійснено напад. Я повторюю сьогодні тут без всяких еківоків: тільки найвпертіше бажання не помічати реальність, тільки найбільш нещирі політичні цілі можуть змусити припустити, що це не сталося і що режим не робив цього”, – сказав Керрі.

Президент США Барак Обама попросив конгрес підтримати військовий удар, що готується США по Сирії після подій 21 серпня, коли, за даними розвідки США, понад 1,4 тисячі осіб загинули при хімічній атаці під Дамаском.

Dt.ua