ІЦ “Майдан Моніторинг”: Яким комітетам Верхоради свобода мирних зібрань потрібна, а кому – не дуже

Є проблема. Зареєстрований у ВРУ законопроект №2508а “Про свободу мирних зібрань” передбачає, що “організатору та учасникам мирного зібрання під час його проведення забороняється мати при собі зброю, а також пристрої або пристосовані предмети, що можуть бути використані проти життя і здоров’я людей”. За таких умов, скажімо, вашу улюблену велику парасолю пильний “беркут” може розцінити як “пристосований предмет“, яким можна комусь вдарити по дупі, заподіявши шкоди ніжному здоров’ю, і “вжити заходів“.

Тому Інформаційний центр “Майдан Моніторинг” надіслав до деяких “профільних” комітетів ВРУ звернення такого змісту:

2508-Кти-звернення

Скільки комітетів, стільки і реакцій.

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльности взяв пропозиції до уваги і пообіцяв врахувати:

2508-Кт закзабезпечення

Комітет з питань прав людини, нацменшин та міжнаціональних відносин пообіцяв пропозиції внести на розгляд – свій власний і своєї ж робочої групи:

2508-Кт прав людини

Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування “головним” з питання себе не вважає, але своїх депутатів з пропозицією ознайомив, та ще й подякував:

2508-Кт дербудівництва

Комітет з питань правової політики (також “не головний”) каже про намір “врахувати”:

2508-Кт правової політики

А от “ківаловському” комітету з питань верховенства права та правосуддя воно все просто не потрібно. Таке “верховенство права”

2508-Кт верховенстваправа

А від Комітету з питань євроінтеграції – взагалі анічичирк. Воно йому треба?

Ми продовжуємо пильнувати за депутатськими вправами з законодавчого забезпечення свободи (або несвободи – побачимо, що саме у них вийде) мирних зібрань та намагатимемося і далі реагувати на виявлені загрози.

********

Діяльність з моніторингу та захисту свободи мирних зібрань в Україні здійснюється Інформаційним центром “Майдан Моніторинг” за люб’язної підтримки Міжнародного фонду “Відродження”

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут