Канів: “…визнано незаконним та скасовано”

Ще одна добра звістка. Раніше ми повідомляли, що Канівська міжрайонна прокуратура за зверненням Інформаційного центру “Майдан Моніторинг” оскаржила у судовому порядку незаконне “Положення про проведення масових заходів у м.Каневі“, свавільно затверджене виконкомом тамтешньої міської ради. Те “положення“, прийняте поза межами легітимної компетенції, починалося так:

Канів-39-2012-2

Далі те “положення” містило, зокрема, пункт про визначення строку (аж 10 днів) завчасного повідомлення про проведення мирних зібрань, що прямо суперечило рішенню Конституційного Суду України №4-рп/2001, згідно з яким це є “предметом законодавчого регулювання“. Тепер воно вже нічого не містить, бо його нема. З Канівської міжрайонної прокуратури на наш сьогоднішній запит оперативно повідомили електронною поштою таке:

“07.08.13  Черкаським окружним адміністративним судом у справі №823/2444/13-а  задоволено позов Канівського міжрайонного прокурора, визнано незаконним та скасовано рішення виконавчого комітету Канівської міської ради від 22.04.10 №141 “Про затвердження Положення про проведення масових заходів у м. Каневі”

На сьогодні за зверненням ІЦ “Майдан Моніторинг” у більш ніж 50-ти населених пунктах України органи прокуратури вжили заходів для усунення незаконно запроваджених місцевими самоврядувальниками нормативних обмежень свободи мирних зібрань, причому у половині випадків відповідні акти вже скасовано. Далі – буде.

*****

Діяльність з моніторингу та захисту свободи мирних зібрань в Україні здійснюється Інформаційним центром “Майдан Моніторинг” за люб’язної підтримки Міжнародного фонду “Відродження

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут