Олексій Мазур: Бандера і Шухевич на футбольних трибунах – не політика

Нерідко в якості аргументів проти використання різноманітних національно-патріотичних банерів на трибунах під час футбольних матчів, в тому числі із портретами Бандери, Шухевича, а також червоно-чорних прапорів тощо, можна почути, що вони недоречні, оскільки політиці – не місце на стадіонах. Так от ніяка це не політика. Навпаки, політизацією футболу займаються якраз ті, хто класифікує подібні банери політикою.

640x368Насправді ж така атрибутика – це історія, символи краю і України, зв’язок між минулим і сучасним та одночасно – місточок у майбутнє. Це пропаганда вічних цінностей: вшанування героїв, пам’ять про їхні звитяги, воля до перемоги. Це заклик до футболістів проявляти характер і сумління в змаганні на полі. Отже національно-патріотична символіка ніяк не протирічить спортивному духу змагань. Навпаки, створює відповідний настрій серед глядачів і надає підтримки гравцям, націлюючи на боротьбу.

Це такі самі символи, як національний прапор, герби міста й емблеми клубів. Тому і присутність їх на трибунах настільки ж доречна. Така атрибутика має і виховну функцію. Адже разом із футбольними шаликами та стягами команд прищеплює патріотизм до рідної землі, формуює громадянські почуття і сприяє їхньому прояву, що є безперечним позитивом. А цим лише підсилюється значущість місії футбола.

Хто проти Бандери і Шухевича на трибунах – той проти української ідентичності, національної пам’яті, а зрештою і самої гри. Бо футбол не може бути сірим і безликим, позбавленним етнічного колориту й самобутності. Патріотична символіка на стадіонах природним чином тільки прикрашає футбол, додає йому яскравості, створює  атмосферу на трибунах, заряджає вболівальників, а ті своєю чергою надихають
футболістів. Відтак футбол стає ще цікавішим!

Олексій Мазур, Дніпропетровськ.

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут