Остап Дроздов: Допускаючи варварські методи знищення опонентів, ми готуємо плацдарм для варварського знищення нас самих

Я з цікавістю стежу за подіями навколо одеського Маркова. Точніше, не за подіями – а за ставленням патріотів до цих подій. І не можу не сказати, що такого дрібного падлюцтва я давно не зустрічав. Моє ставлення до політика Маркова – різко негативне. Але я не можу собі дозволити гру в подвійні стандарти. Виглядає на те, що вибіркове правосуддя проти «бідної Юлі» – це страшний злочин режиму. А вибіркове правосуддя проти Маркова – це прекрасно, чудово й так тримати! Дорогі друзі, це дуже по-дикунськи. Маркова є за що критикувати і навіть ненавидіти – але нема за що арештовувати. Тому коли я бачу захоплені аплодисменти й бурхливі овації на базарному рівні «так йому й треба!», то пересвідчуюсь, наскільки ми всі здрібніли. Здрібніли… Ми уподібнилися до тих, кого нещадно критикуємо. Не помічаючи цього, ми добровільно почали грати в вибірковість і навіть отримувати від цього задоволення. То чим же ми у своєму вибірковому злорадстві відрізняємся від «злочинного режиму»?

Цікава логіка виходить. Репресії проти нас – це злочин, за який Януковича треба на палю. А репресії проти наших опонентів – це святе діло. Нічого не нагадує? Друге. Я абсолютно не сприймаю редакційної політики телеканалу АТВ. І навряд чи колись сприйму. Однак позбавлення ліцензії цього телеканалу десь-там ввечері, тишком-нишком, без присутності представника каналу – це дикість. Така дикість може викликати підтримку лише в дикунів. Тому я, ідеологічний супротивник АТВ, обурений схвальними коментарями «патріотів» – мовляв, давно треба було закрити. Сьогодні «під шумок» і безпідставно закриють АТВ в Одесі, а завтра – патріотичний канал в патріотичному Івано-Франківську. А післязавтра будуть закривати телеканали тільки на тій підставі, що власник потрапив під гарячу руку. Вибачте, але лише ідіоти з трьома клясами можуть радіти такому явному вандалізму. У мене таке враження, що в історії з Марковим і АТВ більшість патріотів у глибині душі глибоко симпатизують тоталітарному Януковичу і підтримують його брутальні дії. Це і є подвійна мораль у чистому виді.

Наостанок. Я до глибини кісток можу ненавидіти і Маркова, і його АТВ. Але якщо ми кращі (чи принаймні хочемо такими виглядати), то не можемо кайфувати від таких ницих методів боротьби. Не буду приховувати: я за те, аби опоненти взаємно нищили один одного. Однак закликаю не переходити межі. Ми повинні змусити самих себе встояти перед спокусою бути схожими на «злочинний режим». Бо, допускаючи і підтримуючи варварські методи знищення опонентів, ми мимоволі готуємо плацдарм для варварського знищення нас самих.

Дякую за увагу. І попрошу фанатів Маркова та фанатів АТВ утриматися від коментування цього посту.

Джерело

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут