Бойко відповів на “шантаж” Газпрома: відмовимо у транзиті до Європи

383434200Українська Правда

Якщо “Газпром”продовжить формально ставитися до відносин з Україною у питаннях газу, Київ припинить страхувати російських колег у питаннях транзиту газу до Європи.

Про це 2 листопада заявив віце-прем’єр України Юрій Бойко, повідомляє “Інтерфакс-Україна“.

“Якщо брати суто партнерські відносини з російськими колегами, то ми завжди страхували їх в пікові періоди, коли було важливо зберегти транзит газу до Європи. І “Газпром” за рахунок нашої підтримки виконував свої контрактні зобов’язання”, – заявив Бойко.

“Якщо буде такий формальний підхід з боку російських колег, ми залишаємо за собою право таким же чином використовувати контракт тільки на закупівлю, і вся повнота відповідальності за транзит газу до Європи з боку російського “Газпрому” буде покладено лише на них. Ми вже їм плече своє не підставимо, тому що якщо буде формальний підхід з їхнього боку, такий же формальний підхід буде і з нашого боку також”, – підкреслив він.

“Що стосується інформації, яка з’явилася від наших російських колег, я можу сказати тільки, що у нас справді є деякі проблеми з оплатою за газ з боку нашої комунальної сфери. Заборгованість дуже велика, і ми сподіваємося, що найближчим часом комунальники виправляться і зменшать її”, – наголосив він.

Також Бойко зауважив, що уряд України і НАК “Нафтогаз України” загалом виконали завдання щодо суттєвого зменшення обсягів закупівлі газу за контрактом 2009 року.

Він наголосив, що у 2013 році Україна купує у Росії лише 11 млрд кубометрів газу, тоді як три роки тому ця цифра становила 40 млрд кубометрів.

Як допомогти нам?

Допомогти нам ви можете перерахунком грошей на PayPal Голови Правління nataliyazubar@maidanua.org або на рахунок Організації, тут детально написано як https://maidan.org.ua/supportmmic/