Оксана Форостина: Як вчиться Майдан

dviukrainy01Я відкладала розмови на цю тему принаймні до п’ятниці. «Розбір польотів» роблять, коли є результати, добрі чи погані.

Але я знаю, що багато хто з нашої спільноти почувається згірченим через риторику, яка лунала та подекуди лунає зі сцени Майдану, з динаміків на площах інших міст. Справді, не завжди звучать мудрі й добрі речі, справді, є безліч претензій, які дають підстави відсторонитися з відчуття образи, а не через байдужість. Є безліч цілком справедливих виправдань відсторонення. «Критика» писала про небезпеки радикалізації та закритости протягом останніх кількох років, висловлені на наших сторінках побоювання виявилися небезпідставними, і ми всі знали, що поруч з нами на площах одного дня опиняться не тільки розумні та відповідальні. Частота вигуків «Слава нації, смерть ворогам!» була цілком передбачувана.

Можна відсторонитися й ображатися, а можна заповнювати вакуум собою та «робити з лимонів лимонад». Можна змінювати сенси: наприклад, «стояти не до кінця, а до початку» сьогодні запропонував Олег Рибачук.

Невідомо, чим все це закінчиться. Але відомо, що у ці дні всі ми, навіть ті, хто не мав таких намірів, вчимося. Організатори вчаться відфільтровувати «міських божевільних» (хоча досі на сцену вдається потрапляти людям з гаслами Міхновського), вчаться «гасити» неґатив у промовах, закликають не ображати міліцію та «беркут». Активісти вчаться нейтралізовувати провокаторів та приймати дорослі рішення.

Невідомо, чим все це закінчиться. Але навіть якщо наші очікування у п’ятницю не виправдаються, один лише приклад львівських студентів, які дали відсіч хаму, вартував усіх цих зусиль. Зрілі, хай і запізнілі вчинки – прибрати партійні прапори, відмовитися від заздалегідь невдалої локації, вартували зусиль.

Ми вийдемо іншими, дорослішими й мудрішими, ніж увійшли: на світанку на Майдані виступав хлопець, який завершив промову гаслом «Слава реінкарнації! Смерті немає!»

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

1 Comment on "Оксана Форостина: Як вчиться Майдан"

  1. Харе Кришна Харе Харе…

Comments are closed.