Шедевральність та шляхетність виставки в Херсоні викликає сумніви – забагато туману…

15 листопада в Херсонському обласному краєзнавчому музеї відкрилася “Виставка року”.
Здавалося б – хороша, але доволі буденна подія.
Ну, що тут незвичного може бути в тому, що в музеї  в кінці року відкривається підсумкова виставка?
Але у музеї, який відомий своєю цензурою та зневажливим ставленням до найкращих фахівців, й до буденної події можуть віднестися не менш креативно.

Впродовж двох тижнів виставку анонсував банер:  “Выставка года. Шедевры живописи XX века”.
Працівники музею дивувалися – чому живопис у краєзнавчому музеї, якщо художній – навпроти, через дорогу?

Далі в приміщенні музею з1явилися афіші.  Вони сповіщають, що авторами шедеврів ХХ сторіччя є… “Лучшие народные и заслуженные художники Украины”.  А ось, власне, й перелік авторів  шедеврів живопису минулого сторіччя:

шедевр

Та й це ще не все. Після відкриття виставки виявилося, що вона благодійна. На афішах написано “Херсонський країзнавчий музей”, хоча виставку начебто проводить якійсь благодійний фонд, який начебто збирає гроші хворим дітям, які начебто мають бути передані в обласну дитячу лікарню. Тому квитки продають не в касі музею, а безпосередньо у виставковій залі.  Роблять це люди, які не є працівниками музею. Про благодійну акцію навіть сюжет для центрального телебачення зробили.  Хоча й він не додає світла: не названі не лише таємничі благодійники, а  навіть й автор сюжету.  Крім того. постає додаткове питання – чи так вже на часі є милування “шедеврами соцреалізму”?

Так що “Виставка року” вийшла не так художньою, як квестовою – спробуй знайди шедеври, відгадай назву благодійника та здогадайся, куди насправді підуть кошти за продані квитки?!?!

Піготовлено за повідомленням Михайла Підгайного

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут