Маккейн: «Якщо українці попросять допомоги ми мусимо її надати»

У вашингтонській Атлантичній раді – аншлаг. У центрі уваги – сенатор – республіканець Джон Маккейн, який ділиться своїми враженнями та думками щодо ситуації в Україні.

За його словами, мільйон людей на Майдані, яких він побачив у неділю, стали одним з найбільш незабутніх вражень в його житті. І стоять вони, пояснив він вашингтонській спільноті, не стільки заради підписання Угоди про Асоціацію, скільки проти урядової корупції.

Маккейн наголосив, що він та його колега з Сенату не приїжджали до України, «аби втручатися в її внутрішні справи чи надавити перевагу одній стороні над іншою, а для того – щоб підтримати мирні прагнення усіх українців та затвердити їх суверенне право самим визначати майбутнє своєї незалежної країни».

Поділився сенатор і деталями своєї зустрічі з Віктором Януковичем. Маккейна вразило, що під час понад двогодинної дискусії, український президент говорив практично виключно про деталі перемовин з Росією та ЄС, присвятивши лише хвилину часу засудженню протестуючих на Євромайдані.

«В мене склалося чітке враження, що Янукович або не сприймає їх вимог, або просто не розуміє впливу, який матимуть такі масові демонстрації», – сказав Маккейн.

Також сенатор виклав план дій, який, на його думку, США повинні здійснити, щоб підтримати демократичні прагнення українців.

Отже план такий:

Вашингтон мусить постійно наполягати на тому, що українська влада має поважати демократичні права українців та звільнити заарештованих за участь в демонстраціях.

Обидві сторони мають утримуватися від використання насилля. У разі порушення владою обіцянки і застосуванні сили проти демонстрантів, Джон Маккейн не виключає санкції.

«І адміністрація, і Конгрес США дали чітко зрозуміти українській владі, що проти відповідальних у застосуванні насильства проти мирних громадян або інших порушень прав людини, будуть застосовані цільові санкції. І це не є порожньою погрозою», – сказав Маккейн.

Третім пунктом плану Джон Маккейн назвав підтримку Сполученими Штатами прагнення українців щодо підзвітності свого уряду у справі покарання тих, хто наказав та виконав акти насилля проти мирних демонстрантів.

«Президент Янукович розпочав розслідування і ми мусимо підтримувати його успішне завершення», – сказав він.

Наступним сенатор вказав на необхідність підтримати вимогу українців до свого уряду щодо оприлюднення усіх угод підписаних 17 грудня у Москві.

«Ми вважаємо, що українці мають право знати усі деталі того, що в результаті цієї домовленості отримає Росія».

Якщо українська криза поглиблюватиметься, сказав американський сенатор, США мають бути готові надати пряму допомогу у її вирішенні на прохання українців.

«Ми чули кілька варіантів вирішення кризи під час нашого візиту, – сказав Маккейн, – проведення дострокових виборів чи створення технічного уряду. Ці рішення мають прийняти самі українці, але, якщо вони звернуться до нас за допомогою, то ми мусимо її надати».

І останнє: США повинні співпрацювати з МВФ та ЄС, аби ті тримали свої двері для України відкритими. «Усі ми на Заході мусимо бути готовими надати Україні фінансову допомогу, необхідну для того, щоб подолати короткотермінові проблеми, викликані реформами чи пов’язані з діями Росії», – сказав він.

Поділився сенатор і своїм враженням щодо рішення Росії викупити українські державні облігації на суму в 15 мільярдів доларів та зменшити ціну на газ:

«Ми маємо визнати кілька речей щодо російської фінансової інтервенції. Усі ці російські гроші не вирішать структурних проблем української економіки. Вони у кращому разі віддалять їх вирішення і, найбільш ймовірно, лише призведуть до їх поглиблення».

«За більшістю оцінок, президент Янукович купив собі близько року часу, після якого він опиниться перед обличчям наступної кризи».

«Ми сподіваємося, що він використає цей час мудро, аби почати вирішувати причини цієї кризи, а саме – величезний зростаючий борг, штучне утримування курсу гривні, великі невідповідні потребам енергетичні субсидії».

Також, сказав сенатор, у Вашингтоні мусять розуміти, як фінансова допомога Україні вписується в стратегію Путіна щодо того, що він розуміє під терміном «близьке зарубіжжя».

«Останніми місяцями Путін зробив усе, аби змусити та залякати Україну.Згідно з українськими чиновниками, з якими ми говорили в Києві, Путін лякав набагато більшими наслідками, якщо Україна підпише угоду з ЄС.

Путін сказав, що його допомога Україні не має прихованих умов. Якщо ви в це вірите, то я вам продам свій будиночок на пляжі в Арізоні», – пожартував Маккейн. (прим. штат Арізона не має виходу до моря)

Джон Маккейн закликав Вашингтон відкрити очі і побачити сутність Володимира Путіна та його режиму. За його словами – це людина без душі, яка хоче відновити квазі-радянську імперію і не зупиниться ні перед чим, аби втягти в неї Україну.

Президент Путін, сказав Маккейн, став тільки більш зухвалими після порожніх погроз президента Барака Обами щодо «червоної лінії» в Сирії.

«Путін все ще не сприймає Україну в якості незалежної держави. Ідея сучасної демократичної України, яка є частиною Європи, – найбільший жах президента Путіна. Адже, з часом російські громадяни будуть дивитися на процвітаючу Україну і питати, а чому не ми?»

У в тої же час, зазначив Маккейн, Україна все одно стане частиною Європи – такою є історична закономірність.

«Може, людям у Вашингтоні українці здаються далекою нацією, зазначив Маккейн, але молодь там цілком західна – як на Заході країни, так і на Сході – вони слухають таку ж погану сучасну музику та так само жахливо вдягаються», – пожартував він.

Про те, що з кожним роком все більше людей орієнтуються на Захід, підтверджують і опитування, сказав сенатор.

Відповідаючи на питання «Голосу Америки» щодо заяви українського МЗС, яка закликає закордонних партнерів України утриматися від втручання у внутрішні справи країни, Маккейн сказав, що це в першу чергу стосується Путіна, який має до неї прислухатися, адже саме він найбільше втручається в українські справи.

Також Маккейн пояснив, чому американці мають турбуватися про те, що відбувається в Україні. Тому, нагадав він, що демократичні та мирні країні – запорука безпеки США та всього віту.

Джерело Араттa

9 Comments

 1. одна из главных ошибок оппозиции – пригласить на майдан Маккейна! этого человека полмира ненавидит! – почитайте как о нем отзываются в латинской Америке и на ближнем востоке.. человек со странными выходками и не совсем здоровой психикой – после многолетнего плена во вьетнамской тюрьме, где он лично бомбил гражданские объекты. этот республиканец, провокатор, и ненавистник всех людей не его рассы и “недемократических проамериканских” систем, его можно сравнивать с нацистами Германии. Да он просто маньяк! Ему плевать на страны и народы, где он насаждает свои ценности, и за последствия его действий в Украине могут отвечать только те, кто его позвал на Майдан. а значит никто! и это становится опасным..! его надо банить, а не поддерживать!!!

  • Уважаемый Andrey Nestor, не примеряйте на себя шлепанцы пророка)) пост Ваш прочитал внимательно : много безосновательных заявлений и ноль аргументов, короче, одни понты)) чего только стоят фразы типа:
   **одна из главных ошибок
   **человека полмира ненавидит
   **провокатор, и ненавистник всех людей не его рассы
   **его можно сравнивать с нацистами Германии
   **Да он просто маньяк!
   **Ему плевать на страны и народы
   **это становится опасным..! его надо банить
   Ух как разошелся, по восходяшей )) Кста, подобная манера называется “словесный онанизм”, когда чем
   больше пишешь. тем больше заводишься пока не кончишь)) И последнее, Вы этот спитч на броневике не репетировали, случаем ??

 2. Маккейн є один з найчесніших і найбільш виважених американських політиків, ні занадто консервативний, ні надміру лівий. Він є центрист. Більш того, після тортур у В’єтнамі він непримиримо ставиться до будь-яких тортур. Завдяки його наполегливості, ще за президентства Буша, у 2005 – 2006, Конгрес змушений був заборонити “посилені методи допиту”, які бів запровадив Буш стосовно підозрюваних у терористичній діяльності. Остаточно скасував ці методи Обама, проте Маккейн був першим, хто рішуче засудив ці методи. Далі, він спробував провести найбільш доцільний і гуманний законопроект про іміграцію – на жаль, через спротив справа і зліва цей проект був провалений у Конгресі. Наостанок, Маккейн є один з небагатьох американських політиків, хто не дивиться крізь рожеві окуляри на Путіна і розуміє, що з ним та з його режимом не можна мати справу, не можна “пробачати” зухвалого нехтування правами людини в Росії та марних спроб відбудувати “імперію лиха” під новими гаслами. Я радію, що саме Маккейн приїхав до УКраїни і мав перемовини з Януковичем, як і з опозицією.

 3. Ну прийшлося б мільйонам українців просити підмоги у Росії проти такіх Маккейнів.

Comments are closed.