У Кременчуці на мітингу голосували за відставку Азарова та співали Гімн

Мітинг солідарності з Народним Віче у столиці сьогодні, 8 грудня, відзначився тим, що слова просили ті, хто зазвичай не бере активної участі в політиці.

Джазова співачка Наталя Лещенко вийшла на #Євромайдан, аби разом із кременчужанами заспівати Державний гімн, перукар Людмила Сорокіна розповідала про три дні, проведені на Майдані, а інженер Галина Кобилюх говорила про те, як із звичайних українських хлопців виховують звірів для спецзагонів.

“Азірок, ти запутілся”, “Януковича – під арешт” – за такими гаслами вийшли сьогодні, 8 грудня, кременчужани на власний #Євромайдан біля пам’ятника Жертвам сталінських репресій. Акція солідарності з Народним Віче у Києві зібрала до 300 мешканців міста.

За останній тиждень багато кременчужан уже побували на Майдані, кілька десятків перебуває і зараз у столиці, бо саме там твориться історія сьогодні. На Майдан вирушило чимало студентів.

Сьогоднішній мітинг відзначився тим, що до мікрофону здебільшого підходили люди, що зазвичай не беруть активного життя в політиці. Одна з таких жіночок – Людмила Сорокіна, власниця перукарні в центрі міста, розповіла, що три дні провела на Майдані у Києві. “Ми, матері, не можемо змиритися з тим, що побили наших дітей, – розповіла жінка про те, що примусило її вирушити до столиці. “Там чудова атмосфера, надзвичайно дружня, жодної агресії, – розповіла Людмила. – Не вірте, якщо говорять, що ми там були за гроші. На Майдан люди їдуть лише з покликом серця. А гроші пропонують тільки за участь у акціях на підтримку влади”.

Вперше на мітинг вийшла й інша досить відома кременчужанка – солістка джазового гурту “Apple Jam” Наталя Лещенко. “У такі часи, що переживає моя країна, не можна залишатися байдужим”, – говорить Наталя. На знак солідарності з Народним Віче вона пропонує разом заспівати Гімн. “Це дуже сильна пісня, вона нас з’єднає”, – додає співачка. Усі разом кременчужани співають із Наталею: “Ще не вмерла Україна…”
Їм вторять гудки клаксонів. Це автомобілісти мчать вулицею Леніна із синьо-жовтими прапорами. Зупинившись на площі Незалежності, хлопці приєднуються до мітингу. Організатор акції закликає присутніх: у кого є автомобіль, рухайте з нами.
Кожного дня, о 12.00 автомобілісти вирушають на автопробіг солідарності з #Євромайданом від супермаркету “Амстор”.

Про страшенну духовну порожнечу, в якій виховуються молоді хлопці, яких беруть до загонів спецпризначення говорила Галина Кобилюх, інженер за фахом, нині пенсіонерка. “Ви подиться на назви цих загонів “Беркут”, “Барс”. Певно, служачи в них наші хлопці уже відразу повинні затямити, що вони – не люди, а звірі”. Її слова тонули в аплодисментах. А взагалі мітингувальники на кременчуцькому Майдані висловили пропозицію розформувати спецпідрозділ “Беркут”, що був заплямований кров’ю учасників мирної акції протесту. Серед інших вимог – домагатися, аби уряд Миколи Азарова таки пішов у відставку, припинити політичні репресії, підписати угоду про асоціацію з ЄС, прийняти новий закон про вибори.

Дісталося на кременчуцькому #Євромайдані й меру Кременчука, що вже зажив слави душителя слободи слова та малого бізнесу. Мер жодного разу не вийшов до мітингувальників і це обурює людей. А ще – його наміри відібрати приватний телеканал “Візит”, який на сьогодні єдиний висвітлює події в місті правдиво. Про це говорили і Леонід Харченко, що нині є координатором у штабі опору диктатурі, і творець автомобіля “Вепр” Володимир Пилипенко. Людей дуже обурило й те, наскільки неправдиво показав одну з акцій на підтримку #Євромайдану комунальний телеканал.

Наступна акція солідарності з #Євромайданом пройде в Кременчуці завтра, 9 грудня, о 17.00 на тому ж самому місці, де тривають мітинги щоденно ось уже третій тиждень – біля пам’ятника Жертвам сталінських репресій.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Надати ж посильну допомогу тим, хто їде до Києва, або вирушити до столиці можна через штаб опору диктатурі, що працює цілодобово по бульвару Пушкіна, 8 у м.Кременчуці

Тел.: 0666008387 представник кременчуцького комітету опору диктатури Леонід Харченко

0667641376 депутат Автозаводської районної ради від партії «Свобода» Олег Савченко

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут