Юрій Луканов: Як не перетворити Майдан у КПРС

З активною учасницею Майдану Оксаною Хмільовською трапилася малоприємна річ: їй почали погрожувати відібрати намет. Вона біля Головпоштамту наливає майданівцям чай і роздає бутерброди.

У перші дні Майдану її чоловік , власник ресторану , власноруч розносив бульйон. При цьому не кубиковий , а якісний , зварений на кухні. Я його бачив особисто , випив стаканчик і навіть зафіксував годувальника на фото .

Оксана Хмільовська наливає чай на Інститутській

Оксана Хмільовська наливає чай на Інститутській

Незабаром після установлення барикад Оксана з колегами на вулиці Інститутській організувала стіл, з якого поїла еврореволюціонерів чаєм і годувала бутербродами. До слова сказати : чай був дуже смачний , там якісь фруктові добавки присутні. Я його особисто куштував.

Оксана в ресторані чоловіка є директором. Не зважаючи на таку солідну посаду , вона витрачає свій час на підтримку революції . Вона належить до тих , напевно , десятків тисяч киян , які самі по собі , без будь-якої команди від кого б то не було прийшли на допомогу. Без цих ентузіастів ніякого Майдану не було б.

І от уявіть собі , що її напарницю раптом хапають , як якусь злодюжку , і ведуть в Будинок профспілок до великого начальника . Прізвища його називати не буду , оскільки з ним особисто не спілкувався. Але не довіряти Оксані у мене підстав немає. Скажу тільки , що це не Андрій Парубій, який вже став легендарним.

Виявилося , що гнів охорони викликав ящичок з пожертвами , на які вони купували малу частину продуктів. Коли ж до начальника прийшла сама Оксана , то він прийняв її лежачи , навіть не присів. І пояснив , що в разі чого намет можуть і конфіскувати . Іншими словами , вони вже ні з того , ні з сього конфіскували чужі гроші і погрожують конфіскувати й чужу власність .

Трохи раніше сталося інша мерзенна пригода . Хлопців -медиків , координаційний центр яких знаходиться на Михайлівській площі , нагородили на сцені як героїв. І відразу після нагородження попросили піти з периметра Майдану , бо вони нібито самозванці .

Коли я працював першого грудня на Банковій під час штурму адміністрації президента , то здивувався наявності великої кількості людей з червоними хрестами. «Ми самоорганізувалися » , – відповідали вони на моє запитання . Його я задавав декільком бригадам . Жодна з них не згадала Будинок профспілок , де знаходиться медпункт від опозиції. Хоча не виключаю , що були люди і звідти.

Це ще один приклад того , як люди без всяких вказівок проявили ініціативу і вийшли підтримати еврореволюцію . Власне , саме цим вона і сильна – ініціативою вільних громадян. І ось цим медикам , за словами одного з їх координаторів , почали надходити пропозиції встати «під рушницю » Будинку профспілок . Вони виходили від політика ,який там координує медпункт. Коли ж вони відмовилися , то стався вищезгаданий інцидент .

Колись нині покійний Віктор Чорномирдін сказав чудову фразу : «Яку партію не створюй – КПРС виходить» . Дуже схоже , що у великої частини опозиційних політиків присутній комуністичний свербіж – все ставити під свій контроль. Уявити собі , що громадяни можуть діяти без їх чуйного керівництва , у них не вистачає фантазії. Їм неодмінно хочеться покомандувати .

Власне, звідси , напевно , відбувається абсолютно непрозоре створення народного об’єднання «Майдан» та його керівництва . Список керівників явно писався на коліні , без жодного обговорення. Фактично був спущений зверху.

Партійним діячам невтямки , що таким чином вони не тільки не створять нічого ефективного , але і випустять весь ентузіазм громадян в пісок. Втім , не можна виключати , що хтось із них саме цього і добивається.

Громадяни , що зіштовхуються зі свавіллям деяких партійних діячів , мовчать. Вони бояться виносити сміття з хати , щоб не нашкодити Майдану. А партфункціонери цим користуються і нахабніють все більше. На щастя , на Майдані є цілком притомні діячі , до яких можна звертатися за підтримкою.

Якщо мовчати , то таки вийде Майдан- КПРС.
Юрій Луканов.
Экономические известия.

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

2 Comments on "Юрій Луканов: Як не перетворити Майдан у КПРС"

  1. Благородний поступок але не всi оцiнили.

  2. Имена и фото в студию, кто там лежал и задерживал?

Comments are closed.