Герой України намагається врятувати комбінат від знищення закордонними «інвесторами»

У Господарському суді Полтавської області розглядається позов ТОВ «Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів» (м.Хорол Полтавської області) до ВАТ «Нутрінвест» (м.Москва, Російська Федерація) про визнання недійсними договорів купівлі-продажу цінних паперів. Якщо точніше, то розглядається, як мокре горить, бо з березня, коли була подана позовна заява, і по грудень 2013 року не відбулося жодного засідання по суті: опоненти під різними приводами переносять розгляд справи. Адвокат позивача Олена Синенко називає це звичайним затягуванням.

Інтереси позивача представляє директор ТОВ «Хорольський МККДП» Герой України Микола Гавриленков, котрий віддав комбінату половину зі своїх 80-ти років. Він також звернувся до Президента України В.Януковича з листом, у якому виклав суть проблеми, без перебільшення, державного значення, адже йдеться про спробу знищення єдиного в Україні вітчизняного виробника молочних сумішей для малят, які не отримують материнського молока.

-Голландська компанія дитячого харчування «Нутриція», – зізнається Микола Протасович, – поклала око на Хорольський комбінат ще у 2000-му році. На нас навіть тиснули, вимагаючи його продати, але ми тоді відмовилися. Втім, з необхідністю залучення інвестицій ми впритул зіштовхнулися у 2005 році, оскільки обладнання пропрацювало понад 30 років, застаріло і його потрібно було міняти. Для такої потужної модернізації підприємству потрібні були чималі кошти. Інвестора знайшли в особі московської компанії «Нутрітек», очолюваної Георгієм Сажиновим (нині російське підприємство стало підрозділом голландської  «Нутриції»). Компанія на той час вже володіла аналогічним підприємство в підмосковній Істрі. Москвичі обіцяли вкласти кошти у модернізацію виробництва, придбати нове імпортне обладнання і розвивати підприємство. Тож на загальних зборах колективу вирішили продати росіянам контрольний пакет акцій – 87%. У договорі купівлі-продажу було записано, що інвестор зобов’язується протягом півроку внести 25 мільйонів гривень у новостворене ВАТ «Хорольський МККДП». Одночасно й ТОВ «Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів» взяло на себе інвестиційні зобов’язання – вкласти у модернізацію комбінату 12,5 мільйонів гривень.

На жаль, на той час Микола Гавриленков ще не знав, що має справу з шахраями і їхньої кінцевої мети, а Сажинов створював імідж солідного бізнесмена, бо представлявся екс-заступником міністра сільського господарства Російської Федерації (2001-2003 рр.)

Ні у 2005-2006 роках, ні по сьогодні інвестор не виконав жодної з трьох основних своїх обіцянок, записаних у договорі купівлі-продажу акцій.

– По-перше, комбінат так і не дочекався обіцяних інвестицій, – каже Микола Гавриленков. – У 2009 році Хорольський комбінат взагалі знаходився на межі банкрутства, заборгував велику суму агропідприємствам за молоко. Щоб врятувати підприємство, ТОВ «Хорольський МККДП» власними коштами односторонньо зробив інвестиційні вливання у виробництво, придбавши сучасне обладнання на 13,7 млн. грн. (замість 12,5 млн. грн.) Після його монтажу комбінат почав випускати продукцію, що відповідала світовим стандартам. З цього моменту збільшилася кількість продукції, проданої на вітчизняному ринку. І підприємство запрацювало прибутково.

Як тільки російський інвестор побачив, що на рахунку комбінату з’явилися кошти, він вирішив притьмом вивести кошти з підприємства, завізши до Хоролу із Сибайського комбінату дитячих продуктів, котрий не працює, старе  обладнання на 12 000 000 грн., яке до цього часу стоїть у ящиках, бо в ньому немає необхідності. Натомість нове імпортне обладнання, закуплене за кошти ТОВ, яке експлуатується, й по сьогодні не оформлене й не прийняте на баланс підприємства і жодних акцій на цю суму не випущено, бо цього не хоче Г.Сажинов.

По-друге, договором купівлі-продажу заборонялося протягом п’яти років продавати підприємство третім особам. Та без відома акціонерів, російський інвестор продав частину акцій Міжнародній комерційні компанії «Нутрітек Інтернешнл Корп» з пропискою на Британських островах.

А по-третє, не поставивши до відома акціонерів, хоча угодою все це було передбачено, інвестори взяли кредит на суму понад 2,5 мільярди гривень,  віддавши Хорольський комбінат під заставу, хоча підприємство й сотої частини цієї суми не варте. І тепер у будь-який момент майно Товариства може стати власністю компанії Серп Файненс Лімітед. До речі, жолдна копійка з цього кредиту на підприємство не надійшла. Поки що від цього рятує тільки те, що на вимогу позивача суд наклав арешт на акції ВАТ «Хорольський МККДП».

– Коли ми продавали контрольний пакет акцій, комбінат закуповував і переробляв щодоби понад 400 тонн екологічно чистого молока. Його, зокрема, закуповували і в агрофірмі Героя України Семена Антонця «Агроекологія». Зараз  комбінат переробляє всього лише 20 тонн сировини на добу, – скрушно каже Микола Гавриленков. – Скорочують працівників, робочі місця. У жовтні ц.р. за кордоном провели загальні збори інвесторів, на яких без нашої присутності звільнили Андрія Федоткова з посади генерального директора, а мене – з посади голови наглядової ради ВАТ.

Недарма в народі кажуть, що якби знав, де впав, то й соломки підстелив би. Це тепер Микола Протасович розуміє, що метою російських «інвесторів» є цілеспрямоване доведення єдиного в Україні комбінату дитячого харчування до банкрутства й знищення. Щоб звільнений величезний український ринок зайняла продукція голландської «Нутриції». Саме це  вже трапилося в Росії зі знищенням стараннями сажиновського «Нутрінвесту» єдиного там аналогічного підприємства в Істрі.

Паралельно «інвестори» ведуть агресивну інформаційну війну проти українських партнерів, розміщуючи в ЗМІ замовні матеріали, в яких звинувачують Миколу Гавриленкова у нібито спробі рейдерського захоплення комбінату.

– Імпортна продукція вся стерилізована, – пояснює М.Гавриленков, – тобто, виробництво дитячого харчування відбувається при температурі понад 120 градусів, при якій всі вітаміни та ферменти, що входять до складу молока, руйнуються. Наш продукт не стерилізується: температурна обробка низька – 87 градусів, і все живе й корисне у ній зберігається. Переваги продукції хорольських молочників в тому, що  суміші виготовляються на основі високоякісного натурального пастеризованого молока та завдяки складу, що повністю відповідає вимогам міжнародних стандартів якості та безпечності ISO та НАССР. Останнім часом комбінат випускає суміші нового покоління, збагачені таурином та біотином, які не потребують варіння при приготуванні.

Хорольський комбінат підтримує українських аграріїв, адже з держбюджету за кожну тонну молока для дитячого харчування сільгосппідприємства отримують по 750 гривень дотації.

«Переконаний, щоб зберегти майбутнє покоління нашої держави, цей завод потрібно зберегти, щоб він залишився в Україні!» – такими словами закінчує Герой України своє звернення до Президента України.

А щодо пана Георгія Сажинова… Як тільки вводиш його прізвище в Інтернет-пошуковик Google, то перший лінк, який вискакує, надто красномовний – «молочний аферист». А далі – багато цікавої інформації про «художества» цього пана з бюджетними коштами, кредитними ресурсами й цінними паперами…

Людмила Кучеренко

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

2 Comments on "Герой України намагається врятувати комбінат від знищення закордонними «інвесторами»"

Comments are closed.