На Одещині відбулись правозахисні кіноуроки за участі лауреата Шевченківської премії

17 січня 2014 р. у Ізмаїльському міському будинку вчителя в рамках спецпрограми правозахисного кінофестивалю «Docudays UA» відбулася презентація «Уроку правової свідомості та громадянської активності», на якому лауреат Національної премії імені Т.Шевченка Михайло Ткачук показав уривок з фільму «Загадка Норильського Повстання», про те, як в СРСР вдалося організувати одну з перших правозахисних акцій – страйк політв’язнів Норильська, який призвів до розвалу сталінської системи ГУЛАГу.

Про це повідомив Артем Божинський – представник спецпрограми «Документальне кіно в школах: уроки правової свідомості та громадянської активності» фестивалю Docudays UA та заступник голови Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Студентське братство».

Артем Божинський підсумував проведення у жовтні-листопаді 2013 та у січні 2014 року двох десятків кіноуроків у семи районах і містах Одещини. Артем, який є також працівником Одеського гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання розповів, що кожен кіноурок формує у глядачів розуміння верховенства права як найвищої цінності та розвиває повагу до людської гідності. «Під час уроків правової свідомості та громадянської активності учні з Ізмаїлу, Котовська, Рені, Кілії, Вилкового, Татарбунар та кількох сіл Кілійського та Котовського районів мали можливість, побачивши кадри з правозахисного кіно, замислитися про права людини, способи їх захисту та реалізації» – зазначив він. Долі героїв правозахисних фільмів, за словами Божинського не залишають нікого байдужими, іноді  вчителі та учні не можуть втримати сліз. Також на «уроках правової свідомості та громадянської активності» відбуваються  особисті зустрічі школярів з представниками молодіжної організації «Учнівське братство», зокрема,  з Миколою Бурдяком та Віталієм Івановим, які здійснюють позашкільну дослідницьку та громадську діяльність, проводять історико-краєзнавчі експедиції, захищають право на чисте довкілля.

Артем Божинський додав, що фільм «Загадка Норильського Постання» став одним з першоджерел учнівського дослідження Дмитра Марінова з Ренійської школи №6, який зайняв друге місце на обласному конкурсі МАН. «Тому Михайло Ткачук надав копії свого фільму методичним кабінетам тих відділів освіти, які сприяли кіноурокам на Одещині» – зазначив Божинський.

DSC_0010 DSC_0034

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

1 Comment on "На Одещині відбулись правозахисні кіноуроки за участі лауреата Шевченківської премії"

Comments are closed.