Євген Шаповалов: На Сході й Півдні України влада верещить і б”ється в істериці про орди диких галичан

НА ВХОДІ У ДРУЖКІВСЬКУ МІСЬКУ РАДУ СТОЇТЬ ЛЮДИНА ВДІТА У ЯКИЙСЬ ВІЙСЬКОВИЙ СТРІЙ. НА МОЄ ЗАПИТАННЯ ВІН ВІДПОВІВ, ЩО ВІН ДОНСЬКИЙ КОЗАК…

Як і всюди на Сході й Півдні України влада верещить і б”ється в істериці про орди диких галичан, які йдуть на нас. Ясно, що наше місцеве населення не можна підняти на “захист” влади. Та на неї ніхто й нападає. Це може існувати тільки у хворих уявах наших “батьків міста”. І от влада звернулась за захистом до Донських козаків, організації який, начебто, існують у нашому місті, а мер Валерій Гнатенко займає у козацькому гурті високий чин.

З першого погляду це виглядає клоунадою. Але на вході у нашу міську раду дійсно стоїть “козак”. Не знаю, чи є в нього законні документи, права і дозволи виконувати обов”язки внутрішніх органів, але в історичному плані його стояння і взагалі застосування російських Донських козачків у захисті влади від народу, повторює давні традиції царського режиму, який використовував козачків у ролі жандармів для жорсткого придушення народного недовольства.

Наведу кілька свідчень з архівних джерел, які мені предоставили члени Національної Спілки краєзнавців України.

“Російські козачки ще з 1905 року заплямували землю кров’ю донецьких робітників. Від цих привілейованих в Рос. імперії збройних формувань загинуло чимало і костянтинівських трударів. Один із трагічних монументів від тієї доби це всім відомтй пам’ятник 13-ти робітникам пляшкового заводу. Свій кровавий слід, вірні слуги царя-батюшки та імперського режиму залишили на віка в кожному містечку нашої області. В Горлівці, Юзівці, Дружківці, навіть до сумнозвісного 1917 року, від російських козачіх шабель загинули сотні борців за економічні права і свободи. З 1917 р. і до 1922 р. ці казачки знову відповідно наслідили”.

Як вже відомо, сучасна кримінальна влада на Донеччині за для розгону демократично налаштованих протестувальників окрім чорносотенних тітушок використовує козачи банд формування , що підпорядковані російському все донському округу і є , відповідно чинного законодавства України – закордонними агентами. Останні, завжди вірою і правдою прислуговували кровавому царату, отаманам Каледину, Краснову, Денікіну і використовувалися для придушення робітничих повстань, а сьогодні знову за прикладом минулого, готуються залити кровю наш край.

Приводжу ще один історичний приклад розправи російських донських козаків над 10 – ти тисячним мітингом що відбувся в сусідній Дружківці 9 травня 1906 року. В обласному архіву є спомин нашого земляка Добровольського: – … в Дружковку приехал рабочий депутат 1 – й Гос. Думы Михайличенко (Михайличенко Митрофан Иванович 1869 – ? ред.), был созван митинг, между теперишним Донецким и Торецким мостами около Торца… Митингом руководил Григорий. . Виступал депутат Михайличенко и другие. Митинг разогнали казаки, было убито 3 человек Артеменко, Иванов, Лунев, сотни ранены. …

У роки Великої Вітчизняної війни все Донське козацтво воювало на боці Гітлера. І воювало самовіддано, стояло на смерть! Скільки наших батьків, дідів і прадідів полягло у війну від куль фашистських корпусів Донського козацтва? Як же сьогодні пояснити їх появу у нашому місті і їх щільну співпрацю з нашою міською владою?

Євген Шаповалов

Також читайте http://www.istpravda.com.ua/articles/2012/05/10/84906/

About Nataliya Zubar 2352 Articles
Nataliya Zubar, Maidan Monitoring Information Center, Chair

2 Comments

  1. V tomu i bida nasha,scho istorii ne znaemo. A dlya vlady vsi zasoby dobri- krislo i koryto dorozhsche-

Comments are closed.