“Ніхто не забутий, ніщо не забуте”. Акція 03-го лютого

1013259_663080220397581_25601539_n12:45, Київ, Хрещатик.

Активісти хочуть нагадати всьому світові страшну цифру 1739 – загальна кількість людей, які постраждали під час подій пов’язаних з Євромайданом. Під час флеш-мобу сотні людей, які зберуться 3 лютого о 13:00 на вул. Хрещатик (між Інститутською та Європейською Площею), в одну мить впадуть на землю, щоб продемонструвати те, як за кілька місяців в Україні багато людей отримали фізичні травми, зазнали катувань, були затримані, зникли безвісті чи були вбиті. Дана акція пройде за день до приїзду високоповажного комісара з прав людини Ради Європи Нілса Муйжніекса. Громадські активісти сподіваються, що висвітлення акції «1739 Ніхто не забутий! Ніщо не забуте!» посприяє тому, щоб пан Муйжніекс отримав достовірну інформацію про стан справ в сфері дотримання прав людини в Україні.

Довідково: Нілс Муйжніекс як Комісар з прав людини має мандат, що може зупинити насильство в Україні. Він уповноважений проводити зустрічі з представниками органів влади та силових органів, представниками правозахисних організацій та громадськості. Комісар має право витребування документів, що пов’язані з порушенням прав людини (експертиз, процесуальних документів, досудового розслідування тощо), відвідання тюрем, лікарень та витребування документів на місці. У повноваженнях пана Муйжніекса – експертиза законодавства в сфері захисту прав людини та висновок із пропозиціями змін. Комісар також має право бути третьою стороною в Європейському Суді з прав людини та самостійно подавати інформацію до суду.
Після візиту Комісар надає звіт Комітету міністрів Ради Європи та Парламентській Асамблеї Ради Європи. Також, може видавати рекомендації, що конкретно має бути зроблено країною-членом Ради Європи. Україна є членом Ради Європи, тому зобов’язана дотримуватися встановлених Радою Європи процедур, зокрема, виконувати вказівки та задовольняти запити Комісара з прав людини.

Подія у Фейсбуці – ТУТ

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут