Історія Форуму Євромайданів

Ідея створити горизонтальну мережу Євромайданів виникла на початку грудня у члена координаційної Ради Євромайдану Харків Вікторії Склярової – звертайтеся до нії за подробицями.

15 грудня  в Харків приїхали брати Капранови.

Після оголошення Харківським Євромайданом 11-12 січня датами проведення Форуму,  брати Капранови запропонували провести установчу конференцію Форуму в Києві 27.12.13.

Організаторами конференції були ГО Праві (таким чином ГО Праві потрапили в перелік суб’єктів висунення делегатів на 1-й Форум).

Головними завданнями установчої конференції було:
– виробити рамкові умови проведення 1-го Форуму
– надати ініціативі імпульс
– просунути її в інформаційний простір.

Про суть харківської ініціативи – виступ Олега Закапка на Євромайдані в Харкові 24.12.13:

Установчою конференцією була підтримана пропозиція харківського Євромайдану – провести 1-й Форум 11-12 січня 2014 року в Харкові.

Резолюція конференції та її повний відеозапис.

При підготовці 1-го Форуму було домовлено, що харківський оргкомітет відповідає за залучення делегацій з регіонів, а ГО Праві – за залучення київських спільнот.

В результаті для участі у 1-му Форумі були зареєстровані делегації (детальніша інформація – на офіційній сторінці 1-го Форуму):

з регіонів:  Харків, Кривий Ріг, Одеса, Луганськ, Чернігів, Долина, Полтава, Крим, Іршава, Калуш, Чернівці, Заліщики, Бережани, Дрогобич, Дніпропетровськ, Донецьк, Кременчук, Дніпродзержинськ, Тернопіль, Вінниця, Миколаїв (Львівськ.обл), Ужгород, Краматорск, Миколаїів, Стрий, Бердянськ, Запоріжжя, Кіровоград, Миргород, Львів, Севастополь, Старобільськ, Бучач, Черкаси, Монастирська (Тернопільськ.обл), Житомир, Суми, Рівне, Варшави, Сколе

з Києва:   ГРМ, ГСЄ, ГО “Праві”, Спільнота революційних літературних марафонів, ДемАльянс, УНСО, ГР “МИЄ”

1-й Форум євромайданів відбувся, як і планувалоя, 11-12 січня в Харкові.

Повна інформація про підготовку Форуму, учасників, перебіг та результати відображена на його офіційній сторінці: Офіційна сторінка Першого форуму Євромайданів + Резерв на випадок кібератаки

16 січня Одеса висунула свою кандидатуру на прийняття 2-го Форуму.
http://youtu.be/7sQgGwKBTDQ

Пропозиція була розміщена у гугл-групі, яка рішенням 1-го Форуму є єдиним легітимним засобом комунікації і спільноті.
Після отримання попереднього схвалення пропозиції, одеська команда запропонувала дати – 8-9 лютого.

23 січня з’явилася інформація про проведення в Києві “позачергової конференції”.

Досі невизначеним є суб’єкт ініціативи цієї конференції.
У гугл-групі була інформація, що це – ГО Громадька експертна рада. Але в такому разі незрозуміло, як нова організація отримала доступ до списків реєстрації попередніх заходів, через які зв’язувалася із потенційними учасниками.

На цій конференції відбулися серйозні дискусії, внаслідок чого кілька проектів рішень було відкладено до позачергового Форуму, який був ініційований в ході конференції.
Також на конференції було прийнято кілька заяв, легитимність яких є сумнівною.

Проведення позачергового Форуму було призначено на 1 лютого. Місцем проведення визначено Києв.

Точний список учасників конференції досі не оприлюднено. Частина з них до комунікації з іншими делегатами так і не була долучена.

Деякі учасники “позачергової” конференції  не мали повноважень від свого Євромайдану/спільноти.

Піля оголошення інформації про позачерговий Форум, оргкомітет 2-го Форуму прийняв рішення про зміну дат і переніс Форум на 15-16 лютого.

1-го лютого в Києві відбувся позачерговий Форум.

Повний список його учасників досі не оприлюдненно, їхні повноваження не підтверджено, ймовірно, до розсилки долучені не всі.

На цьому Форумі було прийнято резолюцію, яка частково була відображена у порядку денному 2-го Форуму.

Текст резолюції деякі учасники гугл-групи дізналися зі ЗМІ, а не з інструментів комунікації спільноти.

Для форуму було створено офіційну сторінку Позачерговий Форум євромайданів 1 лютого в Києві. Офіційна сторінка, але наповнити її так і не вдалося внаслідок непрозорості дій організаторів.

15-16 лютого відбувся 2-й Форум в Одесі. Повна інформація про підготовку Форуму, учасників, перебіг та результати відображена на його офіційній сторінці.

ГО Громадська експертна рада намагалася делегувати учасників від себе, посилаючися на те, що є організатором “позачергових” заходів в Києві. При цьому також було грубо порушено базові принципи делегування.
http://youtu.be/__Zia6GCwcc

На 2-му Форумі було значно розширене представництво київських спільнот Євромайдану.

У якості делегатів, спостерігачів та модераторів були представники  Автодозору, Правого сектору, ГО Євромайдан, Автомайдану, Євромайдан СОС.

Нажаль, не змогли приїхати медики та афганці, участь яких була попередньо погоджена.

Розширення представництва Київського Євромайдану забезпечили члени оргкомітету від Одеси та ГР “Ми – європейці”.

ГО Праві, які відпочатку брали на себе відповідальність за комунікацію по Києву, фактично звели свою функцію до представництва себе від себе.

2-й Форум проголосував за проведення 3-го Форуму  в Умані, а 4-го – в Криму.

Наразі йде підготовка 3-го Форуму в Умані, який планується провести 22-23 березня.

Спроби штучного роздмухування конфлікту між справжніми ініціаторами Форуму та “експертами” досі тривають і потребують негайного вирішення.

About Людмила Ямщикова 733 Articles
Координатор Майдан Моніторингу на півдні України (Одеська, Миколаївська, Херсонська області). Сфери компетенції: проектне мислення, громадянське суспільство, суспільний діалог, інформаційні технології.