Коментар МЗС України у відповідь на заяву МЗС РФ щодо подій в Донецьку 13 березня

Вчора ми стали свідками трагічних подій у Донецьку, які призвели до людських жертв.

МЗС України глибоко співчуває родичам та близьким загиблих і постраждалих.

Керівництво держави зробить все можливе, щоб злочини, вчинені 13 березня у Донецьку були ретельно розслідувані, а всі винні – покарані.
Українська влада докладе максимум зусиль, щоб подібні трагедії більше не повторилися.

Як відомо, виваженість та миролюбність дій України в умовах прямої агресії з боку РФ визнана і високо оцінена всім цивілізованим світом.
У цьому контексті вражає своїм цинізмом та безвідповідальністю сьогоднішня заява МЗС РФ, в якій російська сторона в брутальний спосіб намагається перекласти відповідальність за трагедію на українську владу.

Нагадаємо, що конфлікт був спровокований уже в кінці мирного мітингу, коли основна частина людей вже покинула площу. Відтак, очевидно, що провокація була спланована і має прямий зв’язок з цілеспрямованими деструктивними діями окремих громадян РФ та деяких російських громадських організацій, представники яких прибувають до нашої держави для дестабілізації обстановки та ескалації напруги в нашій державі.

Підтвердженням цьому є відомий факт затримання Службою безпеки України 10 березня у Донецьку громадянина Російської Федерації, який підозрюється у створенні озброєної диверсійно-підривної групи для дестабілізації ситуації в Україні.

Трагедія у Донецьку є також продовженням та відголоском протизаконної акції, вчиненої у Харкові громадянином Російської Федерації Михайлом Чуприковим, який 1 березня підбурював громадян України до відвертого насильства та намагався встановити державний прапор Російської Федерації на адміністративній будівлі Харківської ОДА.

Відтак, змушені констатувати, що відверте перекручування фактів стосовно подій в Україні, застосування подвійних стандартів, як і пряме втручання у внутрішні справи України, на жаль, останнім часом стали звичним для російської сторони.

Тому ми вкотре закликаємо Російську Федерацію припинити ескалацію напруги в Україні, припинити цей безлад, повернутися в міжнародне правове русло, передусім, чітко дотримуватися вимог пункту 7 статті 2 Статуту ООН, який забороняє втручатися у внутрішні справи інших держав.

Зі свого боку, Україна й надалі вживатиме рішучих дій для захисту своїх громадян, незалежно від їхньої національності, віросповідання чи політичних уподобань.

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут