Спільна заява України та Сполучених Штатів Америки

З нагоди проведення третього Саміту з ядерної безпеки у м. Гаага Україна та Сполучені Штати Америки сьогодні підтверджують своє стратегічне партнерство та наголошують на важливій ролі ядерного нерозповсюдження у цих відносинах. Сполучені Штати цінують 20-річне партнерство з Україною на цьому напрямі.

Наше партнерство в галузі нерозповсюдження триває з 1994 р., відколи Україна прийняла рішення вивезти усю ядерну зброю зі своєї території та приєднатися до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ) у якості неядерної держави. У Будапештському меморандумі 1994 року Сполучені Штати, Російська Федерація та Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії привітали ці дії України та підтвердили Україні своє зобов’язання поважати незалежність, суверенітет та існуючі кордони України.

Уряд Сполучених Штатів сьогодні підтверджує це зобов’язання новому Урядові України та народу України, включаючи Крим. Уряд Сполучених Штатів засуджує відмову Росії виконувати свої зобов’язання за Будапештським меморандумом та її односторонні військові дії в Україні. Дії Росії підривають засади міжнародної безпекової  архітектури та несуть загрозу миру та безпеці в Європі. Україна та Сполучені Штати Америки наголошують, що вони не визнаватимуть протиправну спробу Росії анексувати Крим. Крим є складовою частиною України. Сполучені Штати продовжуватимуть надавати допомогу Україні в утвердженні її суверенітету і територіальної цілісності. Сполучені Штати стоятимуть пліч-о-пліч з народом України, котрий відновлюватиме єдність, мир та безпеку своєї держави.

Україна та Сполучені Штати підтверджують дотримання своїх зобов’язань щодо нерозповсюдження ядерної зброї. Сполучені Штати визнають важливість вивезення у 2012 році усіх запасів високозбагаченого урану з території України. Це вивезення знов підкреслило роль України як лідера у питаннях ядерної безпеки та нерозповсюдження у той час, коли ми спільно  працюємо для убезпечення найбільш чутливого у світі ядерного матеріалу.  Як частина своєї підтримки цих зусиль Сполучені Штати у 2010 р. взяли зобов’язання співпрацювати з Україною для будівництва установки-джерела нейтронів на базі Харківського фізико-технічного інституту. У цьому місяці будівництво установки було завершено. Обладнана найсучаснішими технологіями для роботи з дотриманням найвищих стандартів безпеки установка забезпечує Україні нові дослідницькі можливості та здатність виробляти ізотопи для промислового та медичного використання на благо українського народу.

Ця найдосконаліша установка є уособленням сучасної європейської держави, яку Уряд України прагне побудувати. Для розширення цього важливого співробітництва Сполучені Штати продовжать надавати технічну підтримку для установки-джерела нейтронів у процесі завершення українською стороною встановлення необхідного обладнання, здійснення перевірок та введення установки в експлуатацію так швидко, наскільки це є практично можливим.

Цей  успішний крок відображає широкий спектр співробітництва України та США з ядерної безпеки та нерозповсюдження. Наші країни нещодавно продовжили термін дії Рамкової угоди між Україною і США зі спільного зменшення загрози та Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки щодо підвищення експлуатаційної безпеки, зниження ступеня ризику експлуатації та зміцнення систем регулювання цивільних атомних об’єктів в Україні.

Україна і Сполучені Штати продовжуватимуть співпрацю із запобігання ядерному розповсюдженню шляхом посилення потенціалу України виявляти ядерні матеріали на її кордонах, надавати фізичний захист об’єктам, що мають ядерні або радіоактивні матеріали, та підтримувати відповідну систему експортного контролю з метою досягнення цілей Самітів з ядерної безпеки.

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

4 Comments on "Спільна заява України та Сполучених Штатів Америки"

  1. Ох уж це нерозповсюдження!

  2. Пользы от “Ядерного” оружия при нынешней психологической ситуации у нас в стране – реально никакой, а вред был бы, тем самым безапелляционно дало бы все основания Кремлю нас “порабощать”!!! А сейчас мы “НА КОНЕ”, Кремль постепенно становится “МИРОВЫМ ИЗГОЕМ”!!! Делайте взвешенные выводы..

  3. МОЖНО ЛИ ВЕРИТЬ ТОМУ, КТО ПОСТОЯННО ЛЖЕТ (Кремлю)?!?Росія не буде воювати з Україною. Таку думку висловив один з лідерів опозиційної партії ПРП-ПАРНАС Борис Нємцов. За його словами, президент РФ Володимир Путін анексував Крим заради зміцнення власної влади, а не захисту росіян, тому що їх ніхто не гнобив. “Вторгнення до Східної України не буде. Тому що це війна, вбиті і поранені, а значить падіння рейтингу. Проти війни 75% громадян Росії. Провокації йому потрібні. По-перше, щоб шантажувати Захід і добитися від нього обмеження санкцій, а по-друге, щоб впливати на вибори президента України. Але війни і окупації не буде”, – вважає Нємцов.
    http://tsn.ua/svit/nyemcov-poyasniv-chomu-rosiya-ne-voyuvatime-z-ukrayinoyu-341720.html

  4. Так вперед ! Чи Кувейт був важніше ? Дійсні друзі пізнаються в біді !

Comments are closed.