Загальнополітична резолюція ІІІ Всеукраїнського форуму Євромайданів

ІІІ Всеукраїнський форум євромайданів визначає наступні пріоритети своїх подальших дій:

І. Захист незалежності та територіальної  цілісності України

Головним завданням кожного громадянина у даних умовах відкритої збройної агресії з боку Росії та фактичного військового стану є всебічне зміцнення обороноздатності  України. Зокрема, ми маємо максимально сприяти посиленню Збройних сил України, в тому числі Національної гвардії та тих сил Самооборони, що діють у правовому полі.

Україна має негайно зміцніти свою національну економічну безпеку, зокрема, найшвидшими темпами скорочувати залежність від споживання російських енергоносіїв, що є основним інструментом економічного шантажу з боку Росії та головним джерелом корупційного збагачення українських олігархів. Альтернативою є енергозбереження та розвиток альтернативних джерел енергопостачання, введення громадського контролю щодо імпорту енергоносіїв.

Форум Євромайданів вимагає від уряду та ВР України негайного виконання умов щодо введення режиму безвізового пересування з країнами Євросоюзу.

Уряд України має негайно оголосити план  дій щодо Криму,  зокрема стосовно громадян України, що постійно мешкають в Криму та військовослужбовців що несуть службу на цій території держави.Іноземні громадяни, що захищають незалежність та цілісність України повинні мати право на отримання українського громадянства.

ІІ. Національна консолідація

В умовах відкритої збройної агресії з боку Росії та фактичного військового стану в Україні ми будемо підтримувати будь-який уряд, що захищатиме незалежність та територіальну цілісність країни. У разі виникнення обґрунтованої підозри у національній зраді з боку уряду України ми маємо негайно зібратися і переглянути це питання.

Ми категорично засуджуємо будь-які прояви самоправства, «народного правосуддя» та будь-яких спроб із застосуванням зброї вирішувати будь-які питання, крім збройного протистояння іноземній військовій агресії. Особи, що намагаються здійснювати подібні вчинки на власний розсуд, мають негайно притягуватись до кримінальної відповідальності. Вони є бандитами, що працюють на нашого головного ворога – путінський режим.

Всім громадянам мають бути забезпеченні однакові права незалежно від рідної мови кожного. Ми засуджуємо ескалацію так званої проблеми російськомовного населення вважаючи її надуманою. Кожен хто згоден захищати незалежність та цілісність України є нашим побратимом.

У цей скрутний для нашої країни час, будь яке перешкоджання веденню законного бізнесу з боку фіскальних, виконавчих та інших державних органів буде розцінюватись як державна зрада, на яку з нашого боку буде правова та революційна (якщо перша не діятиме) реакція.

ІІІ. Ставлення до виборів Президента України

Задля забезпечення консолідації Української держави, забезпечення ефективної оборони від агресії ми наполягаємо на невідкладному проведенні виборів Президента України 25 травня 2014 року.

Форум наполягає на проведенні парламентських та місцевих виборів восени 2014 року та внести зміни до законодавства України щодо цих виборів.

Для захисту завоювань Майдану, підвищення ефективності діючого уряду та постійного контролю влади Форум Євромайданів вважає необхідним створити Народний уряд.

Форум затвердив план дій, розроблений у робочих групах по пунктах порядку денного і доручив робочим групам по впровадженню прийнятих рішень продовжити роботу  згідно затверджених планів та звітувати про результати на наступному Форумі (плани оприлюднюються).

Ухвалено 23 березня 2014 року на Третьому Всеукраїнському форумі Євромайданів в Умані.

Більше інформації: Третій Форум Євромайданів – офіційна сторінка

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут