Заява президента Барака Обами про Україну

28 лютого 2014 р.

article3575В останні декілька днів Сполучені Штати реагують на події, які розгортаються в Україні. Протягом цієї кризи Сполучені Штати абсолютно чітко стояли на позиціях відстоювання одного принципу – українці мають право визначати своє власне майбутнє. Разом з Європейськими союзниками ми закликали до припинення протистояння і закликали українців піти шляхом стабілізації країни, створення представницького уряду та провести вибори цієї весни.

Я також розмовляв декілька днів тому з президентом Путіним, і моя адміністрація перебуває у щоденному зв’язку з офіційними особами Росії. Ми дали їм чітко зрозуміти, що вони можуть бути частиною зусиль міжнародної спільноти у підтримці стабільної і суверенної України, що є в інтересах не лише України та міжнародної спільноти, але й в інтересах Росії.

Але сьогодні ми глибоко занепокоєні повідомленнями про військові пересування, які здійснює Російська Федерація на території України. Росія має історичні зв’язки з Україною, включно з культурними та економічними зв’язками та військовою базою на території Криму, але будь-яке порушення суверенітету України та її територіальної цілісності буде глибокою дестабілізацією, що не є в інтересах України, Росії чи Європи.

Це буде глибоким втручанням в справи, які має вирішувати український народ. Це буде чітким порушенням зобов’язань Росії поважати незалежність, суверенітет та кордони України та міжнародних законів. Лише через декілька днів після Олімпійських ігор це призведе до засудження Росії у світі. Сполучені Штати будуть разом з міжнародною спільнотою і ми завіряємо, що за будь-яке військове втручання в Україну послідує відплата.

Події останніх декількох місяців продемонстрували нам наскільки складною може бути демократія в країні з глибоким поділом. Але українці також нагадали нам, що люди мають право визначати своє власне майбутнє.

Зараз ситуація змінюється з хвилини на хвилину. Віце-президент Байден розмовляв з прем’єр-міністром України і запевнив його, що у цей складний час Сполучені Штати підтримують зусилля українського уряду і відстоюють суверенітет, територіальну цілісність і демократичне майбутнє України. Я також вітаю тактику стримування з боку українського уряду та його відданість міжнародним домовленностям.

Ми продовжуватимемо координувати наші зусилля з Європейськими союзниками. Ми будемо у постійному контакті з урядом Росії і ми будемо інформувати вас та американський народ про перебіг подій.

Джерело

4 Comments

  1. Продублирую здесь мой коммент с другой страницы. Мне кажется Илларионов умно сказал. Надо максимально сжать зубы и держать удар. Крым без открытого противостояния не отбить уже, а положение жертвы открывает Украине неограниченную поддержку со стороны Запада. И чем дольше русские будут там шуршать, тем больше их будут брать за жабры санкциями и давлением извне. Пока они сами не устанут. А ресурсы у них ограничены.
    https://www.facebook.com/yevgen.polyak/posts/10152303250563489

  2. По україні гасають невідомі озброєні до зубів бандитські банди, а УКРАЇНЦІ ДАЛЬШЕ Є ДИБІЛАМИ І ЇМ НЕ МОЖНА ДАВАТИ ЗАКОННОГО ПРАВА НА ОЗБРОЄННЯ І ЗАСТОСУВАННЯ ЗБРОЇ. Молдавани, Естонці, Ізраїльтяни і т.д. люди, вони вміють і иають законне право на володіння і застосування бойової зброї. А Українці ненормальні, їм не можна довірити зброї бо перестріляються???!!!

  3. Привіт усім. Росія веде незрозумілу політику, або взагалі не знає, що робить. То підтримує янека, то ні. Тим часом сама портить всі відношення з УКРАЇНОЮ. Росіянам на вуха наложили лапши про банди і т.д. Сидіть собі скромненько. Це чужа країна. У ваших паспортах уже нема запису по національність. Про яку етність можна говорити. Росія завжди славилась бандитизмом і зараз робить теж саме.

    З повагою.

Comments are closed.