Про причини бездіяльності Харківської міліції. Міні-розслідування.

Дії Харківської міліції протягом березня-квітня 2014 року викликають у мирних мешканців міста подив та злість, а у “ватніков” та “тітушок”,– радість та впевненість у своїй безкарності. Причини такої поведінки шукають журналісти та громадські активісти. Зокрема на сайті “Арґумент” з’явилась стаття “Агент «Топаз» не будет сидеть”, фраґмент якої привернув мою увагу:

“И тут должен заметить — не в оправдание, конечно: если у человека забирать деньги из его и без того небольшой зарплаты — он станет работать хуже. Иными словами, если появится желание все развалить — перестаньте платить сотрудникам. А в харьковской милиции дело идет именно к этому. Так, например, только за последние несколько недель начальство скомандовало милиционерам сдать «на восстановление Майдана» по 200 гривен, «на восстановление стадиона Динамо» — по 300, «на поддержку армии» — по 7 процентов от зарплаты. В том, что изъятые из зарплат милиционеров деньги дойдут по назначению — я лично глубоко сомневаюсь.

Более того, о том, что не нужно платить за восстановление Майдана, сообщалось населению всеми доступными способами. А раз так — все поборы из милицейских зарплат идут в чей-то бездонный карман. И по этой причине подавляющее большинство сотрудников милиции не видит никакого смысла в стоянии на площади напротив «туристов Путина».

Вот так обстоят дела с сепаратизмом в Харькове. Лидера сепаратистов — уголовника-рецидивиста — суд помещает под домашний арест, откуда он благополучно сбегает к своему патрону. А у милиционеров из зарплат начальство забирает столько, что дальнейшая служба теряет всякий смысл вообще.”

Побори в міліції, Арґумент

Виглядає вірогідно, чи не так? Адже позаправовий примус, моніторингом якого займається наша організація, надзвичайно розповсюджений у так званій “бюджетній сфері”, та й не тільки в ній.

Одначе, я вирішив перевірити цю гіпотезу. Я зателефонував до Відділу зв’язків з громадськістю ГУМВС України в Харківській області і поставив питання: “Чи відповідає дісності інформація, яку поширив “Арґумент”?”

Відповідь була дослівно така: “Ця інформація не відповідає дійсності. Жодних примусових відрахувань від заробітної плати співробітників МВС в Харківській області нема і ніколи не було. Випадки добровільного збору коштів, передусім на лікування колег по службі були”

Чому я взявся це з’ясовувати?

1. Протягом останніх 4-х місяців я практично кожного дня спілкувався з офіцерами міліції, які охороняли мітинґи Харківського Євромайдану. І жодного разу від них не чув про щось подібне. Хоча, off-record, вони мені багато чого казали, чого б ніколи не сказали ні на камеру, ні, навіть, на диктофон.

2. Одного вечора при мітинґу Євромайдану я випадково почув, що міліціонерам затримують заробітню плату. Я вирішив з’ясувати цю інформації підійшов до офіцера, який те сказав. Разом зі мною підійшов інший офіцер, який сповістив, що зарплату вже у банкоматах, і її можна отримати. Всі зраділи.

3. Інформація про незаконні відрахування від зарплати “бюджетників” “на відновлення Майдану” гуляє Інтернетом та головами людей вже місяць. Ця інформація викликає справедливий гнів у всіх, хто її чує, або бачить, але, принаймні, як мені відомо, ніде й ніколи не находила документального підтвердження.

* * *

Вкрай неефективна робота Харківської міліції щодо попередження та недопущення масових безладів давно відома. Харківська міліція “постійно не встигає” захистити мирних городян від нападів оскаженілих від безкарності бандитів. Міліціонери, навіть бачачи в руках хуліганів зброю, спокійно собі стоять  і нічого не роблять. Я був свідком такого епізоду на площі Свободи 7 квітня 2014 року. Багато людей були свідками того, як міліціонери повертали бандитам відібрані в бандитів дрючки та бейсбольні битки, передані мирними громадянами співробітникам міліції. Я був свідком, як офіцер міліції, під камеру, знищував речові докази (“коктейлі Молотова”), відібрані його колегами у “тітушок”, які нападали на мітинґ Харківського Євромайдану у січні 2014 р.

То, можливо, не треба виправдовувати бездіяльність Харківської міліції міфічними відрахуваннями від скромної зарплати?

Віктор Гарбар,
“Інформаційний центр “Майдан Моніторинг”.

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут