Уповноважений візьме під особистий контроль розслідування фактів порушення прав харківських журналістів

Це пообіцяла Валерія Лутковська журналістам міста Харкова, які вийшли на мирну акцію протесту у зв’язку з тим, що був розтрощений і практично знищений місцевий телеканал АТН. За словами представників ЗМІ, це було зроблено проросійськими активістами абсолютно безкарно з боку міліції не лише на порушення права громадян отримувати інформацію, а й права журналістів на здійснення своєї професійної діяльності.

«Ми зустрілися з журналістами, я вислухала велику кількість скарг на дії місцевих органів влади у Харкові про порушення прав журналістів. Ми домовилися, що по кожному такому випадку буде подана скарга Уповноваженому з прав людини. Відповідно в межах компетенції, визначеної законодавством, Уповноважений зможе відреагувати шляхом особистої уваги до тих розслідувань, які мають бути порушені правоохоронними органами, або до тих розслідувань, які вже порушені правоохоронними органами», – сказала Валерія Лутковська.

Перебуваючи на Харківщині з позаплановим моніторинговим візитом, Уповноважений поспілкувалася також з правозахисниками, які здійснюють системний моніторинг дотримання прав і свобод людини в області.

Як повідомила Валерія Лутковська, представники правозахисної спільноти скаржилися на бездіяльність працівників правоохоронних органів під час масових акцій протесту, що відбувалися біля будинку Харківської ОДА, невтручання міліції у бійки і сутички, що виникали між прихильниками євроінтеграції та проросійськими активістами. Крім того, були скарги на те, що люди, які потерпіли під час мирних акцій протесту, боялися звертатися до медичних закладів міста, адже вже були випадки, коли осіб, які потребували невідкладної медичної допомоги, допитували та здійснювали до них інші слідчі дії працівники правоохоронних органів, не зважаючи на їхній незадовільний стан здоров’я.

За інформацією Уповноваженого, у правозахисників були побоювання, що персональна інформація щодо пацієнтів медичних закладів може бути передана агресивно налаштованим проросійським активістам, які можуть розправитися з людиною безпосередньо у цьому закладі. Тому після отримання першої необхідної медичної допомоги, навіть за необхідності госпіталізації особа відмовлялася від цього та йшла лікуватися додому.

«Після отримання необхідних заяв потерпілих із необхідними обґрунтуваннями та викладеними фактами ми зможемо звернутися з поданням до Міністра охорони здоров’я. Крім того, ці медичні заклади необхідно буде перевірити з точки зору дотримання ними законодавства про захист персональних даних, оскільки існує небезпека того, що ці персональні дані можуть передаватися третім особам без належних на те підстав», – зазначила Валерія Лутковська.

dsc_0013 dsc_0001 2 3

2 2 2 dsc_0005

dsc_0009 dsc_0011 dsc_0012

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

1 Comment on "Уповноважений візьме під особистий контроль розслідування фактів порушення прав харківських журналістів"

  1. сия к нам идет

Comments are closed.