Український фольклорний ярмарок у Кентшині

Козацьке бойове мистецтво

У п’ятницю 9 травня на території  стайні жеребців у Кентшині відбулися майстер-класи козацького бойового мистецтва. Їх вели інструктори Всеукраїнської федерації ,,Спас” з Запоріжжя. Молодь з української школи в Бартошицях та пунктів навчання української мови в Кентшині, Дрогошах та Барцянах дивилася на фізичні здібності своїх ровесників з України.

2014_05090002

– ,,Спас – це бойовий звичай козацьких родів, ефективна система ведення бою та виживання за будь-яких умов. Це традиція виховання козака-воїна вірного захисника свого роду, Матері-Землі і рідного краю. Система Спас включає в себе декілька напрямків: спортивний, військово – прикладний, фольклорно-мистецький і науковий “, –  сказав президент федерації Олександр Притула.

2014_05090008
– ,,Наші вихованці постійно приймають участь в змаганнях різного рівня, конкурсах та фестивалях  в Україні та поза її межами. На Запоріжжі бойовим мистецтвом займається близько 1000 юнаків”, – зі свого боку додав директор Запорізької школи ,,Спас” Костянтин Рижов.

2014_05090047

Молодіжні вечорниці

У суботу в міському амфітеатрі відбулися концерти двох ансамблів. Першою на сцені появилася  музична формація ,,Колодій” з Києва, яка була заснована у 2006 р. Гурт виконав декілька власних творів а також українські  народні пісні в роковому звучанні. – ,,Членів ансамблю єднає любов до музичної культури України, реалізація своїх задумів та популяризація українських народних інструментів”, –  сказав лідер гурту Павло Колодій.

2014_05100015

Опісля виступив фольково-роковий гутр ,,Білі круки” з Круклянок. Слід згадати, що ансамбль бере активну участь у місцевих та міжнародних культурних заходах та фестивалях. Швидкі ритми пригодилися глядачам  в цю холодну суботню ніч. Згаданий захід вела Варвара Лудинь.

2014_05100024

Огляд фольклорних колективів регіону

Недільний захід почався від огляду українських фольклорних колективів Вармії та Мазур. На сцені Спортивно-глядацького залу виступило 11 регіональних ансамблів з Венгожева,  Бартошиць, Войцєхів, Бань Мазурських та Гурова Ілавецького. Несподіванкою була поява на сцені Дрогобицького театру на ходулях.

Drohobyckyj Teatr Na Chodylach

Гала-концерт

Друга частина концерту була присвячена героям  київського Майдану, тим всім які боролися та  поклали своє житття за вільну Україну. Захід відкрили голова Вармінсько-Мазурської координаційної ради ОУП Степан Мігус разом із бургомістом Кентшина Кшиштофом Гецьманом. У своїй промові бургомістр засудив аґресивні та брутальні дії Росії в Україні, закликав до солідарності з Україною та надання їй  допомоги. У подібному дусі висловлювалися інші політики та представники місцевої влади. Серед запрошених гостей присутні були зокрема: депутат польського парламенту Мирон Сич, генеральний консул України в Гданську Мирон Янків, віце-маршалок Вармінсько-Мазурського воєводства Ярослав Слома, голова Комісії національних меншин Сеймику Владислав Манькут, уповноважений маршалка Вармінсько­Мазурського сеймику Віктор­Марек Лейк, староста Кентшинського повіту Тадеуш Мордасевич, віце-староста Збіґнев Новак, бурґомістр Кентшина Кшиштоф Гецьман,  його заступник  Анджей Дегурський, секретар Кентшинської гміни Марек Ольшевський, греко-католицьке та православне духівництво.

2014_05110041

Зі свого боку українські політики та діячі подякували Польщі та полякам за моральну, політичну та економічну підтримку в так складний для України час.

2014_05110032

Колектив ,,Зорепад” з Бань Мазурських, хор ,,Лісова пісня” з Бартошиць, вокальний ансамбль ,,Журавка” з солістом Давидом Лійкою з Гурова Ілавецького, група ,,Гарячі серця” з Бартошиць заспівали патріотичні пісні. На сцені виступили також гості з Запоріжжя – Любов Камінська, дует ,,Жайворонки” та київський ансамбль ,,Колодій”. Глядачі мали нагоду подивитися вправи юних козаків. Організатором заходу були Ольштинський відділ  та Кентшинський гурток ОУП.

Żuravka z Hurova Ilaveckoho

Слід згадати, що в ході міні-фестивалю продавалися доброчинні цеглинки, з яких доход буде призначений для потерпілих на київському Майдані. Продаж провів Повітовий суспільний  комітет ,,Разом для України”.

Андрій Сидор

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут