“Майдан” прозвітував про моніторинг президентських виборів – 2014

Інформаційний Центр “Майдан Моніторинг”, заснований ресурсом “Майдан.org.ua”, прозвітував про результати спостереження за цьогорічниими виборами президента України: в цілому по країні волевиявлення відбулося чесно і прозоро, за винятком Донбасу, передає INTV.


Вибори характеризувались застосуванням нових технологій зі зриву волевиявлення: від пошкодження майна ДВК до залякування членів комісій та навіть іх викрадення.  Про це під час прес-конференції сказав активіст ІЦ «Майдан моніторинг» Віталій Овчаренко.

Він зазначив, що перебіг виборів у Донецькій області завжди відрізнявся від того, яким він був на іншій території України. 

«Цього року вони перевершили самі себе у порівнянні з останніми роками. Слід зазначили, що вибори проходили постійно під загрозою терористичної атаки з боку проросійських терористів, і це вносило фактор дестабілізації щодо нормального виборчого процесу. У нас є зафіксовані факти залякування членів виборчих комісій. Також слід зазначити, що деякі залякування не були зафіксовані, тому що дуже багато членів виборчих комісій не повідомляли про ексцеси, які з ними відбувались, бо члени комісій знаходились під тиском. Таке відбувалось і в Донецькій, і в Луганській областях. Також ротація членів ОВК і ДВК не несла стабільності виборів у Донецькій області», – сказав експерт.

За його словами, вибори пройшли в атмосфері страху та демооалізаціі членів виборчих комісій. Овчаренко зазначив, що розповсюджувались фейки про те, що молодь будуть забирати в армію. 

Під час перебігу виборчого процесу на цьогорічних президентських виборах зафіксовано понад 250 порушень виборчого законодавства, найбільше – спроби зірвати вибори на Донбасі. Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив кандидат юридичних наук, правовий радник Інформаційного центру «Майдан моніторинг» Олександр Северин.

«Зібрано і задокументовано близько 250 порушень виборчого законодавства, але це не точна цифра, бо під кінець певні різновиди порушень ми просто не встигали фіксувати. Наприклад, численні дані про псування в різних містах агітаційних матеріалів певних кандидатів. Це мало масовий характер. Категорії порушень по всій країні у нас розподілились так: найбільше 21% – спроби зірвати вибори, 17% – порушення щодо порядку агітації, 13,65% – фізичний примус до виборця чи інших суб’єктів виборчого процесу, майже 12% – перешкоджання здійсненню агітації і стільки ж відсотків порушень у роботі виборчкомів, застосування адмінресурсу – 2,62% і підкуп виборців – 1,5%», – сказав він, додавши водночас, що вибори були законні, рівні й прозорі.

Северин також висловив сподівання, що з боку правоохоронних органів будуть відповідні дії стосовно порушників виборчого законодавства.

Джерело

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут