8-12 липня: ARTPOLE.IF / Міжнародна творча лабораторія

Квитки:
• в перепродажі 220 грн на 8-12 липня і 120 грн на 11-12 липня (придбати можна на 1001bilet.com.uakiev.karabas.com i parter.ua,
в Києві в касах “Кінопанорами”, ТЦ “Метроград”, в підземних переходах на Майдані Незалежності і площі Перемоги),
• на місці події 250 грн на 8-12 липня i 150 грн на 11-12 липня.
Вхід для дітей до 12 років безкоштовний.
Кошти з квитків частково будуть направлені на вирішення актуальних проблем друзів зі сходу України й Криму.

 

ARTPOLE.IF — це арт-об’єкти і перформанси, майстер-класи, дитяча програма, документальне кіно/відео-поезія та інтерактивні лекції/дискусії просто неба, 11/07 — новий проект від Юрія Андруховича і Karbido, 12/07 — ніч музики за участю гуртів з України, Польщі, Туреччини та ін.

 

Кордони — лінії. Лінії розмежовують простір. Лінії сполучають точки в просторі. Точки і лінії утворюють орнаменти. Геометрія межує з мистецтвом. Твій рух у просторі, шлях, лінія, означена відбитком твоїх слідів. Кордони і орнаменти — тема АртПоля цьогоріч.

 

Риски — риси. Сліди — наслідки. Відбитки в часі й просторі. Визначити важливі для нас знаки й символи, вигадати нові, відчути ритм їх повторення й створити актуальний орнамент. Разом відшукати нову форму, використовуючи різноманітні знання і набутий протягом останнього року спільний досвід. У міжнародній лабораторії АртПоля передбачається багато тематичних авторських проектів, що створюються спеціально для цієї події, спілкування й тотальне залучення всіх до різноманітних творчих процесів.

 

Проект відбувається за підтримки Польського Інституту в Києві, Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, міжнародного конкурсу відеопоезії CYCLOP, концертної агенції «Перекресток», мистецької агенції «Наш Формат» та мистецького об’єднання «Дзиґа».
Інформаційні партнери: «Український Тиждень»«Галицький Кореспондент» і Книгарня «Є».
Спеціальні партнери: «Світлиця Мулярова» (Івано-Франківськ) і «Коза Бар» (Тернопіль).

 

ПРОГРАМА
ДИСКУСІЇ І КІНОПОКАЗИ
8/07
21:30 — презентація Міжнародного конкурсу відеопоезії CYCLOP, найцікавіші зразки сучасної української та світової відео поезії.
23:00 — програма міжнародного Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA
Таксі для двох, естетика фільму базується на використанні панорамних паралельних потоків, кінематографічні дослідження зосереджені на суперечностях — естетичних і формальних.
Кіноплівка, знята одним кадром, присвячена непопулярній, але такій романтичній професії кіномеханіка, щира й естетична.

 

9/07
15:00 — відкрита дискусія «Донбас: геозалежність» за участі:
Любов Якимчук (Луганськ) — поет, журналіст, літературний критик
Олег Божко (Алчевськ) — співорганізатор ARTPOLE.LU, ландшафтний дизайнер
Олександр Рибалко (Київ) — етнограф, перекладач, журналіст

 

21:30 — програма міжнародного Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA
Лізо, ходи додому — так іноді трапляється: чим бруднішим і жорсткіший світ навколо, тим чистішою і казковішою є реальність, створена твоєю уявою; фільм про казковий світ маленької Лізи.
Вегас — сюрреалістичний і поетичний портрет міста.
Містечко Ябукі — життя й робота продовжуються незважаючи ні на що, навіть на трагедію на Фукушімі, щоденна праця місцевих фермерів часом схожа на ритуал.
Останній лімузин — зворушлива історія про вірність своїм ідеалам, працівники колись могутнього заводу ЗІЛ з болем сприймають неактуальність свого підприємства й вирішують створити «автомобіль мрії», навіть в умовах безжального занепаду. 

10/07
15:00 — відкрита дискусія «Крим: старі нові топоніми» за участі:
Дінара Ахтемова (Сімферополь) — режисер, фотохудожник
Рустем Скібін (Сімферополь) — художник, кераміст
Лілі Хайд (Лондон) — письменниця
Олександра Целіщева (Сімферополь) — активістка, громадська діячка
Олександр Рибалко (Київ) — етнограф, перекладач, журналіст

 

21:30 — програма міжнародного Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA
Рілля — коли закінчується революція, коли минає протестний запал, наступає момент розчарування… і усвідомлення, що все було не дарма і ти готовий почати спочатку.
Євромайдан. Чорновий монтаж. «Ми звернулися до режисерів, що знімали український протест, і попросили надати нам їхні найкращі кадри. Епізоди фільмів про Євромайдан склалися у калейдоскоп революції, що не потребує коментарів», — зазначають автори ідеї й пропонують глядачеві ще раз повернутися до тих трьох місяців боротьби.

 

23:30 — F.I.V.E. feelings. Бачити, чути, відчувати запах, смак, дотик — саме ці прості почуття намагаються візуалізувати відеохудожники з різних країн світу.

 

11/07
15:00 — відкрита дискусія «Незалежні культурно-мистецькі ініціативи» за участі:
Центр сучасного мистецтва та медіа клуб (Івано-Франківськ)
Лейбл і промо-група PINCET (Тернопіль
Некомерційний експериментальний простір da_sein (Донецьк)
Центр сучасної культури «10й цех» (Луганськ)

 

21:30 — 13 фільмів від #ВАВИЛОН’13, в яких можна почути й побачити учасників АртПоля і подій на Майдані — музикантів, режисерів, художників. Якого значення набули їхні твори? Де кордон між перформансом і реальністю? Як творитимемо далі? Під час презентації можна буде не лише переглянути стрічки, а й поспілкуватися з авторами деяких з них.

 

12/07
10:00 — фільми та зустрічі з режисерами
«Вільні люди» (Ганна Яровенко)
«Ману і капуста» (Олександр Поздняков)
«Жива ватра» (Остап Костюк)
«Бальзам» (Дінара Ахтемова)

 

ДІЇ/ОБ’ЄКТИ В ПРОСТОРІ
Мирослав Вайда / Жанна Кадирова / Віталій Кохан / Анатолій Белов / Ярема Стецик / Микола Джичка і Сергій Григорян

 

МАЙСТЕР-КЛАСИ
*майстер-класи щоденні — про детальний розклад можна буде дізнатися вже на місці події

 

Дитяча програма в тіпі
Під захистом справжнього ініданського тіпі на Великій Галявині розгорнуться майстерні для дітей різного віку.
нове життя старого одягу
У кожній шафі є улюблені трикотажні речі, які шкода викинути, але вже неможливо носити. Саме з такого «матеріалу» учасники майстерні плестимуть підставки під горнятка й цілі килими — скільки вистачить одягу і фантазії.
плетіння гачком
Для початку навчимося плести квіти — кожен обиратиме кольори, форму та розмір на свій смак. Опанувавши це вміння, прикрашатимемо будь-які речі. А останній день виготовлені упродовж всієї майстерні квіти поєднаємо в одне спільне панно.
циркові розваги
Уроки пантоміми, сценічної пластики та жонглювання. Заняття розвивають моторику, координацію та вестибулярний апарат.

 

Акустична майстерня казки «Велике Вухо»
Велике Вухо чує те, чого не чують інші люди… Він чує, як вовтузяться недобрі думки, не знаходячи собі місця, як жваво витанцьовують радісні думки… І свої думки Велике Вухо чує, а вони у нього легкі, як подув весняного вітру, і здивовані, бо він не перестає дивуватися, що навколо стільки всіляких звуків… Майстерня працюватиме над озвучуванням казкових історій Дзвінки Матіяш, яких є стільки, скільки літер в нашій абетці. Ловити, вигадувати й видобувати звуки будуть діти (вік 4-10 років), а дорослі оповідатимуть, записуватимуть та опрацьовуватимуть їх. За допомогою знайомих предметів — папір і фольга, склянки, тарілки, глечики й тази, шишки й горіхи, що здатні дзижчати-фурчати-сюрчати — малі знаходитимуть в звуках «як бджоли будують щільники, як тріпотять крильця метеликів у повітрі та тупотять лапки комах, що бігають по воді, як чистять дзьоби горобці і як ворушаться вуса в кота, котрий підкрадається до горобців». Щодня арсенал звуків збільшуватиметься, адже кожен з учасників знаходитиме й додаватиме нові звуки. Також плануємо прогулянку із записом дністрових хвиль та пташиних співів.

 

«Дорога до персонального звуку»
 Пісня розглядається Уляною Горбачевською як місток між тим, що було і буде, між предками і нащадками… В кожному з нас живе першозвук — своєрідний як відбиток пальців. Віднайдення його дає колосальний імпульс для творення, будячи приспані зони в тілі і карбуючи дух. Відкриття цього звуку є дуже важливим. До такого звуку хочеться долучитись, бути співучасником. І тільки коли зустрічаються справжні звуки єства, складається пісня — одна на всіх і одночасно індивідуальна. Це зустріч людей на перетині доріг… Дослідження звуку проходить через українські традиційні пісні: ритуальні, сольні, багатоголосні.

 

Танець і імпровізація
 Уроки танцювальної імпровізації, які проводить Оксана Могилко, одночасно відвідуватимуть діти і дорослі. Поєднавши «дорослі» знання та вміння танцювати з відвертою емоційністю молодших учасників, створимо простір, у якому буде місце гумору та грі. Граючи, вчитимемось насолоджуватись рухом, розширювати кордони танцю та уявлення про себе. Для дослідження потрібна цікавість, що проведе нас за межі можливостей, та сміливість дізнаватись нове, а досвід у танці не має значення. Клас відкритий для всіх — приходьте танцювати!

 

 

Паприкалаба — In the Hottest/Coldest Wind…
 Багаторічний транскордонний проект, що на створених власноруч овочевих інструментах виконує власні ж обробки музичних композицій «Перкалаби», а також інших гуртів, добре відомих відвідувачам АртПоля. Результат майстерні — особлива артполівська музична геометрія чи, як говорить керівник овочевого оркестру Бен Коуп, «овочеметрія». Цей оригінальний музичний гурток відкритий для всіх, хто отримує задоволення від процесу колективного творення і прагне створювати музику у співавторстві з природою.

 

Кераміка
 Вже традиційно з техніками роботи з глиною, зокрема на гончарному крузі, знайомитиме одесит Михайло Плужник. З його допомогою можна буде створити найрізноманітніші речі — від японського чайного посуду до авторських іграшок. В програмі цього року і один з найвиразніших кримськотатарських керамістів Рустем Скібін — його роботи, прикрашені яскравим розписом на основі кримськотатарської вишивки, відомі далеко за межами України. Рустем не лише проводитиме практичні заняття, а й розповість про семантику кримськотатарського орнаменту, про кераміку в побуті та архітектурі кримських татар.

 

Блокнотна майстерня
 Учасники майстерні виготовляють блокноти практично з нуля, тож мають нагоду зробити їх неповторними за формою, розміром, дизайном. Інструменти та матеріали для роботи: ножиці, папір, клей, картон, тканина. Цьогоріч опановуватиметься нова техніка оздоблення — рельєфні рослинні орнаменти, для створення яких будуть використані унізькі квіти і трави.

 

 

 

Ціанотипія
 Цей спосіб монохромного фотодруку був винайдений у 1842 році вченим Джоном Гершелем. Першими ціанотипію почали використовувати ботаніки — для отримання фотограм рослин. Характерних відтінків сіро-синього та глибокого блакитного зображенням надає «берлінська блакить» — нерозчинна сполука, що виникає під час змішування інгредієнтів для фотоемульсії. Майстерня ціанотипії продовжить дивувати — кілька старовинних технологій будуть об’єднані задля створення незабутніх фотокарток і панно для АртПоля. Гайда ловити сонячне проміння!

 

Нічна імпровізаційно-шумова лабораторія (9-11/07)
 Занурення у звук. Шум у всіх його проявах. Простір і локація як музичний інструмент. Гармонія там, де її не мало б бути. Загалом, це три ночі музичної імпровізації, до якої може долучитися кожен. Лабораторія працюватиме на базі музичних середовищ Pincet (музичний лейбл та промогрупа з Тернополя, що спеціалізується на некомерційних проявах електронної музики, зокрема, щороку організовує фестиваль Гамселить!), Хатнєграння (основу проекту складають Мирослав Трофимук aka AЙKTRONER, Тарас Шпот aka mistaBigstah, та Андріян Веремієнко aka Tiriel) і Субпродукт (найстарший експериментальний музичний проект Тернополя, учасники якого, щоразу інші, використовують самопальні синтезатори та прилади, не призначені для видобування звуку).

 

 

10-12/07
перформанс НІЖНІСТЬ-ВІЙНА-МЕТАМОРФОЗИ-ТИША

That Black / Україна, Донецьк

Перформанс, що триватиме по чотири години протягом трьох днів, поєднає в собі в певній послідовності скрипку, електронні барабани, спонтанний танець та суфійське кружляння. «Це моя спроба осмислення, прийняття й гармонізації Подій, які відбуваються зараз в моїй країні, в моєму місті. Все розглядається як фаза нескінченних коливань між початковими полярними станами, що витискають й породжують один одного в загальному потоці Буття. Спроба поєднати все, що відбувається, в цілісність, дати можливість побачити, зрозуміти й знайти себе між цими протилежними полюсами. Усвідомити життя ззовні й всередині як рух в просторі мандали — давнього символу Цілісності», — говорить That Black.

 

11/07

проект ATLAS ESTREMO | початок о 21:30
Юрій Андрухович / Karbido 
http://www.youtube.com/user/VJgroupCUBE
VJ group CUBE / Україна-Польща

 

 Цей проект — мандрівка, сповнена небезпеки й напруження, уявних образів і стереотипів, конфронтація між очікуваннями і реальністю, між щирим захопленням і розчаруванням, врешті — туга. І надія, що виникає під загрозою втратити свободу. Звільняючись від естетики пост-року чи поєднання поезії з електронікою, як це було в попередніх проектах, автори звертаються до звукової експресії простих музичних форм. Енергія одиничних нот і виконання «тут і зараз» набуває форми чистої імпровізації з джазово-панковим характером. Юрій Андрухович підтримує цю гру, виокремлюючи з власної прози слова й речення на кшталт поетичного колажу. ATLAS ESTREMO — це спроба досягти межі власних вигадок і досвідів, де повсякденні схеми і звички гинуть, а виявляється НОВЕ… 

12/07 музика | початок о 20:00
Гуцули / Карпати
Cпільний проект капел «Гуцули» та «Бай», об’єднаних бажанням зберегти давні музичні форми і продовжити «старий стиль» виконання автентичної гуцульської музики. У програмі колективу полонинські награвання, архаїчні танці, пісні весільного канону, для яких використовується традиційний набір інструментів — скрипка, цимбали, дримби, бубон, трембіта, тилинка, флояра, дуда.

 

Тараф / Крим
Етно-джазовий кримськотатарський колектив із Сімферополя. У репертуарі гурту Тараф — мелодії степового та узбережного Криму, румунські, болгарські, кримськотатарські, азербайджанські мотиви. 

AKSAK BALKAN TRIO / Польща
Присвячений музиці Південно-Східної Європи проект, в якому беруть участь Марія Натансон (скрипка, спів) — за відгуками преси, найяскравіший голос польської world-music-сцени, а також Пьотр Майчина (бузукі, лютня, гітара) і Роберт Бжезовский (контрабас). Як говорять вони самі, їх музика увібрала сонячні звуки з-над Егейського моря, меланхолійні ноти передмість Бухареста, запальні пісні портових районів Салонік та вогнисті циганські ритми. 

МАРК ТОКАР ТРІО / Україна
Марк Токар — джазовий контрабасист світового рівня, учасник численних міжнародних проектів, перший український музикант, що грав на престижному Chicago Jazz Festival. У складі його тріо — представники молодого покоління українських джазових музикантів саксофоніст Михайло Балог та барабанщик Ігор Гнидин.«Музика нашого тріо — це сміливе поєднання української традиції з сучасною імпровізацією, — говорить Марк Токар. — Так само і АртПоле звертається до автентичної культури у сучасних формах, тому наш проект цілком вписується в загальну концепцію».

 

MAVIGIZ / Туреччина
Музиканти Mavigiz грають на старовинних інструментах Туреччини, улюблених в народі, оповитих легендами та переказами, оспіваних у казках. Це баглама, що з древніх часів супроводжувала мандрівних поетів, та особливої конструкції флейта — кавал. Вони звучать у поєднанні з гітарою, відповідно, і в репертуарі гурту турецька музична традиція поєднується з сучасними запозиченнями: тріо виконує і народні пісні, яким вже декілька сотень років, і новітні твори.

 

DUODUO / Україна
Дует Олени Єременко з відомого львівського гурту «Бурдон» та Мартіна Няги. DuoDuo грає західноєвропейську музику — часом із бароковим, а часом зі скандинавским забарвленням. Серед інстурментів — скрипка, віолончель, а також середньовічний інструмент морахарпа, який зараз зустрічається хіба у Швеції. На «АртПолі» до дуету долучиться також Любко Маріаш (перкусія).

 

програма доповнюється 

маршрут і побут
Найближчі до фестивалю великі міста — Івано-Франківськ (57 км) і Тернопіль (100 км).
Уніж на картах Google
Трансфери з Івано-Франківська відправлятимуться з залізничного вокзалу, вартість — 30 грн в один бік, контактні телефони — (050) 434 2455 і (096) 648 5438, Володимир.
Вартість трансферу з Тернополя — 75 грн в один бік, 140 грн в обидва боки, контактний телефон — 097 966 5234, Андрій.

 

Проживання — в наметовому містечку, розташованому в яблуневому саду на березі Дністра. На території є туалети та душі, а також питна вода. Звертаємо вашу увагу — перебування у наметовому містечку можливе лише за наявності спеціального браслета, на який обмінюється квиток. Також можна поселитися у місцевих жителів. На майданчику ARTPOLE.IF діятиме власна кухня, «панську» каву готуватиме Коза-Бар з Тернополя, в селі працюватиме магазин.