Писаренко використовує студентські гуртожитки для агітації

Напередодні вихідних кандидат-мажоритарник по 168 виборчому окрузі Валерій Писаренко (народний депутат України, член фракції Партії регіонів) зустрічався зі студентами, що проживають в гуртожитках Дзержинського району міста Харкова. 17 вересня він відвідав гуртожиток № 6 Національного університету “Юридична академія України імені Ярослава Мудрого” (пр-т Л. Свободи, 53), а 18 вересня – гуртожиток № 9 Харківського національного університету ім. Каразіна (пр-т Л. Свободи, 51). На останній зустрічі вдалося побувати спостерігачам Громадянської мережі ОПОРА.

1 news 20 09 Kharkiv

 

У гуртожиток №9 ХНУ ім. Каразіна самовисуванець Валерій Писаренко прибув о 20:00 та залишив приміщення майже за 20 хвилин після початку. Зустріч не була широко анонсована серед мешканців гуртожитку, а члени активу студентського самоуправління знали про неї знали лише те, що приїжджає “якийсь депутат”. Тим не менш статус народного депутата не завадив Валерію Писаренку провести агітаційну роботу серед 14-ти тих, хто прийшов.

На зустрічі Валерій Писаренко говорив про намір створити громадський рух “За Харьков!”, метою якого, за його словами, є благоустрій Харкова, дотримання миру в місті, а також попередження сепаратистських настроїв. Для того, щоб залучити якомога більше бажаючих до цієї ініціативи, йому потрібна команда, котра, як зазначив кандидат в депутати, може проводити агітацію серед мешканців гуртожитку. Валерій Писаренко навів приклад, що присутні, якщо долучаться до громадського руху, можуть розділити гуртожиток на сектори впливу, і вже в рамках свого сектору кожен може рекламувати діяльність руху та безпосередньо його засновника.

Примітно, що Валерій Писаренко зауважив про оплачуваність такого виду агітаційної роботи та можливість отримання іменних грантів та стипендій найактивнішими учасниками руху.

Наприкінці зустрічі студенти встигли задати декілька питань щодо можливості Валерієм Писаренком допомогти в ремонті електричних плит для студентів та у відновленні гарячого водопостачання. На це мажоритарник відповів, що існують певні складнощі в тому, щоб вирішити вищезгадані прохання, але усі побажання він занотував, та пообіцяв ближчим часом обговорити можливі шляхи подолання проблем з керівництвом гуртожитку.

Варто уточнити, що протягом зустрічі, як констатує спостерігач Мережі ОПОРА, Валерій Писаренко не вдавався до того, щоб змусити присутніх стати агітаторами. У своїй промові він говорив про добровільний характер участі в русі, а також акцентував увагу на тому, що купувати голоси він не буде, а увагу виборців буде привертати виключно агітацією.

Зважаючи на те, що Валерій Писаренко згадував у своєму виступі той факт, що він є само висуванцем на виборах до пардаменту, тому на думку Громадянської мережі ОПОРА, дану зустріч із мешканцями гуртожитку можна розцінити як передвиборну агітацію. А це значить, що вона повинна відповідати нормам Закону “Про вибори народних депутатів України”. Стаття 68 (частина 2) визначає форми передвиборної агітації. Дійсно, кандидат у депутати може агітувати за себе під час проведення зборів громадян (пункт 1 частини 2).

Однак, у даній ситуації є декілька нюансів. По-перше, зустріч з громадою відбувалася в гуртожитку, що належить закладу освіти державної форми власності. А відповідно до ч. 4 ст.74 того самого закону: «забороняється використання приміщень органів державної влади, органів влади АР Крим та органів місцевого самоврядування, для ведення передвиборної агітації за рахунок коштів виборчих фондів партій, кандидатів у депутати в одномандатному окрузі». По-друге, Валерій Писаренко хоч і говорив про те, що не збирається купувати голоси, все ж таки в його виступі пролунали слова про можливе надання іменних грантів та стипендій, потенційну допомогу в вирішенні проблем зі зламаними електроплитами та відсутнім постачанням гарячої води. У статті 74 (частина 14) законодавчо закріплена заборона на проведення передвиборної агітації, що супроводжується наданнямвиборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів послуг, робіт. Такого роду передвиборна агітація, що супроводжується як мінімум згадуванням імені кандидата, є непрямим підкупом виборців, та тягне за собою накладення штрафу на громадян від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 70 до 100 (стаття 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Олена Українець,
прес-секретар Громадської мережі ОПОРА в Харківській області

1 Comment

Comments are closed.