Ірина Небесна: Як Сєпар Укропом став

Тримісячне щеня привезли тернопільські волонтери із зони АТО, повертаючись з-під Дебальцевого.

— Ми везли допомогу 128-й бригаді на Донеччину, — розповідає тернопільський волонтер Віталій Демидюк. — І тамтешні хлопці попросили нас забрати із собою додому щеня. Десь там воно до них прибилося, то вони його під час обстрілів ховали із собою у бліндажах. Назвали жартома Сепаратистом, скорочено — Сєпаром.

Але одного разу все ж не догледіли. Недалеко від місця дислокації бригади є ставок. Під час ранкових заморозків він зверху замерз. І щеня, яке по ньому бігало, провалилося у воду.

— І от хвилин десять хлопці ще надіялися, що песик сам виборсається із пастки. Але побачили, що він геть вибився із сил, — продовжує пан Віталій. — І тоді один із них, Михайло Собків, роздягнувся і стрибнув за Сєпаром у воду і таки витяг собача.

Хлопці вже думали, що собаку не відкачають, бо так той замерз і вибився із сил.

— Але пес — сильний духом, справжній український козак, — сміється пан Демидюк. — Так що відігріли його, відгодували, і став, як новенький.

Але залишати тварину в таких умовах хлопці побоялися. Тому за першої ж нагоди попросили волонтерів забрати собаку із собою.

— Михайло Собків сам зі Зборівщини, — продовжує пан Демидюк. — У них в сім’ї — троє синів і молодша сестричка. Найстаршому саме прийшла повістка на мобілізацію, а в нього — п’ятимісячна дитина. То Міша й пішов добровольцем, щоби брата не забрали…

А його сестричці Наталі якраз 20 листопада виповнювалося 15 років, тому волонтери і передали їй такий дарунок від брата.

До слова, у самого Михайла 21 листопада був день народження. Тож волонтери привезли йому два відра пирогів від його батьків. А натомість відвезли їм додому щеня.

Осуду людей, що волонтери з собакою возяться, коли треба людей рятувати, волонтери не боялися.

— Ми зав’язали йому на шиї синьо-жовті стрічки, які його захищають від поганих людей, — каже чоловік. — Окрім того, тепер його звати не Сєпаром, а Укропом. Так що все в нього буде добре.

Ірина НЕБЕСНА, http://ternopilinfo.com/ 098-950-56-57

Про тварин, людей та нелюдів читайте статтю Наталки Зубар

Українська котяча армія. За що військові поставлять пам’ятники котам

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

1 Comment on "Ірина Небесна: Як Сєпар Укропом став"

Comments are closed.