Українська котяча армія. Пригоди киці Галушки під мінометним обстрілом

З Галушкою ми познайомилися на Холодному. Це на самому південному кордоні із Росією. Цей прикордонний пункт витримував низку ударів та обстрілів. Як розповідали військові – били з-за кордону, бійці навіть бачили точку, з якої по них гатили – не більше кілометра вглиб російської території. Але, кажуть, відповісти достойно не могли. Їх би одразу звинуватили у порушенні кордонів з усіма відповідними наслідками.

23 серпня ми приїхали до Холодного через кілька годин після мінометного обстрілу. Довкола курився дим, кругом – розкурочені намети, випалена земля та побите майно. Я знімала наслідки обстрілу – і тут вибігає це чудо. Маленьке біле кошеня ходило за нами і нявкало, ніби розповідаючи про свою військові пригоди. Бійці батальйону «Дніпро-1» впізнали аборигенку: «О, так це ж Галушка». Вони переживали, що киця під час обстрілу втратила слух…

10636567_969475096411223_3619402098953769608_o

Бійці тоді майже не зазнали втрат. Один військовий був поранений, а всі решта – змогли вийти з-під потужного обстрілу неушкодженими. Казали, що то результат навчань та підготовки. Тож, можна подумати, що і Галушка перейняла підготовку солдат – її 120-міліметрові міни теж не зачепили.

Дуже переживали за її подальшу долю. Попри бажання прихистити біженку, раціон перемогло. Маленьку довелося лишити на місці нашої зустріч, адже з моїм режимом у мене не виживають навіть квіти. Проте, як на днях розповів один із бійців батальйону «Дніпро-1» Галушка не здалася. Вона віддано чимчикувала за військовими ледь не зо 5 кілометрів. Солдати не лишили свою пухнасту відраду у біді та знайшли їй притулок. Вони потурбувалися, аби Галушку взяли до себе місцеві мешканці. «Розумна киця», – навіть через кілька місяців пам’ятають про неї військові.

Кошеня тепер живе на окупованій російськими військами території. Але надія на те, що вона таки перейняла навички в українських бійців, вселяє оптимізм.

Зоя Красовська

Перша стаття  з серії “Українська котяча армія. За що військові поставлять пам’ятники котам.” Пишіть нам про бойових котів!

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

1 Comment on "Українська котяча армія. Пригоди киці Галушки під мінометним обстрілом"

  1. Оёёй! Бедная кошка Галушка…пусть она будет жива <3

Comments are closed.