Черкаси. Реконструкція шляхетності

ОбкладинкаНаші сьогоднішні реалії – це, зокрема, і результат незасвоєних уроків Історії. Сьогодні про це активно заговорили у суспільстві. А «День» вже багато років декларує просту істину: «історія – захищає». Самотужки впроваджує систему масової історичної освіти – це і наші книжки, і круглі столи, і дискусії в університетах, і проект «Музеї-онлайн», і «Україна Incignita»… І, звичайно, — наш журнал.

Свіжий номер «Маршруту» присвячено Черкащині, а найбільше – Чигирину, місту, яке є точкою перетину багатьох «ліній» українського державотворення. Місто з багатою історією, яку ми ще сповна не засвоїли. А мали б. В історії земель, на яких відбувалися грандіозні події, сховані «ключі» розуміння ситуації, що нині склалася в Україні.

«Чигирин є наочним прикладом того, як складалася доля України на тих етапах, коли вона потрапляла в «силове поле» Російської імперії і втрачала всі свої культурні ознаки, моментально перетворюючись на «повітове містечко»… – пише головний редактор «Дня» Лариса Івшина у своїй традиційній вступній колонці. – Але в історії Чигирина були часи коли до нього приїздили посли Туреччини, Швеції, Польщі, Австрії, Італії та інших країн і чекали прийому у резиденції Богдана Хмельницького…Якби більше уваги приділялося реконструкції нашої історії, то ці країни, посли яких сиділи і чекали прийому, із більшим розумінням ставилися би до історії України…»

Для глянцю «Маршут №1.Чигирин» творча команда «Дня» підготувала багато цікавого. Почати варто з планування своєї мандрівки – нехай і віртуальної – Черкащиною. Зробити це буде просто з «Аперитивом» для туристів» – картою найцікавіших місць регіону з детальною інформацією, що подивитися і як дістатися. Музей «кобзаря» у Черкасах. Неймовірний рельєф  Буцького каньйону. Знайомство з Трипільською культурою у селі Легедзине. Про все це дізнаєтесь з нашої карти.

Як завжди у свіжому випуску – і оригінальна інфографіка, присвячена Чигирину.

Також про «свою» Черкащину вам розкажуть футболіст Олександр Ковпак, режисер Сергій Проскурня, голова представництва Європейського союзу в Україні Ян Томбінський, письменник Василь Шкляр…

Хочете дізнатися більше про черкащан, які відкривали і відкривають світові нові горизонти? Читайте у матеріалі «Українські «колумби» – про письменника Віктора Суворова, фізика Володимира Лизогуба, художника Данила Нарбута…

Ну а ще… справжня черкаська кухня. З адресами закладів, де смачно нагодують, і з рецептами для тих, хто захоче самостійно  втілити смаки Черкащини.

 «Треба відчувати цю особисту причетність! Україні потрібна справжня естетична революція з реконструкцією…Одне діло — дистанційно вивчати що-небудь, а інше – відчути емоції від землі, де відбувалися грандіозні для нашої історії події. І немає значення, що в цьому випадку наша історія — це не «Версаль». Треба мати особливий набір «ключів» – смислових, освітніх, раціональних і емоційних, – якими відкриваються усі фортеці», – підсумовує у колонці Лариса Івшина.

Тож отримайте один з таких «ключів», свій стильний путівник Черкащиною  – сучасною і історичною, гастрономічною і літературною.

  Запитуйте 28-й «Маршрут№1. Чигирин» вже з 30 січня у кіосках преси або замовляйте на сайті «Дня». Також глянець можна буде придбати в Черкаському художньому музеї, де нині тривають останні дні експонування нашої фотовиставки.

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут