У рейтингу свободи слова Крим третій. З кінця

Джерело

Рівень свободи слова на Кримському півострові після його анексії Росією кардинально погіршився й отримав найнижчі показники у рейтингу правозахисної організації Freedom House.

Про це йдеться у звіті організації, опублікованому в середу.

“До топ-10 країн та територій, що набрали від 90 до 100 балів та стали першими у погіршенні стану свободи слова – Білорусь, Крим, Екваторіальна Гвінея, Еритрея, Іран, Північна Корея, Сирія, Туркменістан та Узбекистан”, – йдеться у звіті.

100 балів – це найгірший показник. Крим отримав 94 бали, випередивши Сирію та Іран, у яких по 90 балів. Нижче анексованого півострова у рейтингу тільки Узбекістан з Туркменістаном (95) та Північна Корея (97).

“У такій обстановці (йдеться про стан свободи слова у топ-10 «найгірших». – Ред.) незалежних ЗМІ немає або вони не здатні працювати. Преса грає роль рупора режиму, доступ громадян до об’єктивної інформації критично обмежений, незгоду придушують ув’язненнями, тортурами та іншими формами репресій”, – йдеться у документі.

Freedom House наголошує на тому, що після того як Крим став жити за російським законодавством на початку 2014 року, “його ЗМІ зіткнулися з обмеженнями і повсюдним насильством”, “були численні випадки залякування й насильства проти журналістів”. Такі дії, вказується у документі, сприяли від’їзду журналістів з Криму і створили атмосферу небезпеки для тих, хто залишився.

При цьому рейтинг України покращився з 63 балів до 58. Цей показник дозволив переміститися із переліку “невільних” до “частково вільних”. Ці зміни Freedom House називає “найбільш разючими”.

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут