Історичний факультет ДонНу звертається до ректора з приводу неприпустимої кадрової політики

Лист колектива історичного факультету ДонНу до Ректора ДонНу.

Ректору
Донецького національного університету
доктору юридичних наук, професору
Гринюку Роману Федоровичу
(копія Міністру освіти і науки України Квіту С.М.)

Шановний Романе Федоровичу!

Колектив кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики Донецького національного університету виражає свій протест проти непрофесійної та обурливої кадрової політики, яку керівництво історичного факультету проводить стосовно нашої кафедри. Відхід від принципів професіоналізму, спадкоємності, вже призвів до того, що з кафедри «легко» звільнилися два доценти, найкращі випускники спеціальності «Міжнародні відносини», перспективні молоді вчені – В.В.Кравченко та А.М.Каракуц. І це при тому, що факультет активно рекламує початок набору на англомовні спеціалізації – в розробку яких ці викладачі, що вільно володіють іноземними мовами, могли б зробити значний внесок.

Зараз, не порадившись з викладачами та співробітниками кафедри, в.о. декана історичного факультету Нагорняк Т.Л. зробила подання на посаду виконуючого обов’язки завідувача кафедри доктора історичних наук, професора Іваницьку Ольгу Павлівну. При цьому форма подачі цієї інформації вражає своєю неповагою – вчора, 10 серпня (!) на електронну пошту викладачам кафедри було розіслано листа про призначення пані Іваницької наказом ректора від 4 серпня (!) (скріншот листа додається). Наголошуємо, що це було зроблено без будь-яких консультацій з колективом. Складається враження, що гасло «Університет – це люди, а не стіни», під яким ми переїжджали до Вінниці, для історичного факультету більше не є актуальним.

На нашу думку, така ситуація є неприпустимою: викладачі кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики – люди, які протягом багатьох років формували та розвивали одну з найпотужніших та найперспективніших спеціальностей ДонНУ – «Міжнародні відносини», у 2013 р. успішно провели акредитацію спеціальності, за важких обставин російської агресії залишились вірними ідеї Українського ДонНУ та продовжили працювати у важких умовах евакуації, тому призначення сторонньої людини для керівництва кафедрою вважається порушенням корпоративної етики, проявом найвищої неповаги до згуртованого колективу кафедри, який мав сміливість висловити власне бачення справ на факультеті.

Також слід зазначити, що Ольга Павлівна Іваницька до цього часу не працювала на кафедрі міжнародних відносин і зовнішньої політики ДонНУ – тобто її призначення на посаду виконуючого обов’язки тягне за собою перегляд кафедрального навантаження, якого, за словами в.о. Нагорняк Т.Л., і так не вистачає для повного забезпечення роботою штатних викладачів кафедри.

За таких обставин колектив кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики ДонНУ вважає за необхідне наголосити, що за умов подібного ставлення не збирається підлаштовуватись під примхи керівництва і залишає за собою право на відстоювання власної честі та гідності у встановлених законом межах. Ми офіційно заявляємо, що не будемо виконувати свої обов’язки під керівництвом Іваницької О.І. в умовах, коли наша кафедра має власний потужний кадровий потенціал для заміщення цієї посади. Перш за все мова йде про доцента Темірова Юрія Тешабайовича. Він був одним із засновників кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики, має значний стаж роботи за спеціальністю та користується беззаперечним авторитетом серед колег та студентів. Протягом 15 років він перебував на посаді заступника декана історичного факультету з навчальної роботи.

Важко переоцінити його зусилля в рамках відновлення функціонування Донецького національного університету в місті Вінниця, спрямовані перш за все на реалізацію співробітництва з Фондом «Відродження», поновлення роботи Центру міжнародної безпеки, який під керівництвом Ю.Т.Темірова, А.М.Каракуца, В.В.Кравченка у свій час перетворився на потужний науково-дослідний осередок. До цього слід додати, що Юрій Тешабайович Теміров завжди був відомий своєю патріотичною позицією та відданістю інтересам української держави.

Протягом свого існування кафедра міжнародних відносин і зовнішньої політики зробила вагомий внесок в розбудову міжнародного авторитету університету. Організація потужних наукових заходів із залученням закордонних експертів, співпраця з відділом Публічної дипломатії Організації Північноатлантичного договору, проведення конкурсів студентських робіт, видавнича діяльність – всі ці аспекти роботи безперечно сприяли тому, щоб Донецький національний університет посів те місце серед вітчизняних вишів, яке він обіймає зараз. Ми вважаємо, що своєю діяльністю заслужили право на те, щоб не перетворюватися на статистів у визначенні долі нашого структурного підрозділу, в розвиток якого кожен із нас вклав дуже багато сил. Вимагаємо, щоб до нашої точки зору прислухались в цьому питанні, в іншому ж випадку недалекоглядна політика керівництва фактично призведе до знищення кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики в Донецькому національному університеті.

З повагою,
Колектив кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики
Історичного факультету ДонНу.