Місія Схід: Костянтинівка, Дружківка та Слов’янськ. Патріоти відновлюють пам’ятники на Донеччині

Триває моніторинговий проект «Місія Схід», який відбувається в рамках Української миротворчої школи і охоплює прифронтові міста на сході України.

Сьогодні, у четвертий день моніторингової місії, її учасники відвідали міста Дружківку, Костянтинівку і Слов’янськ.

У Костянтинівці відбулась зустріч з місцевими громадськими активістами, під час якої було відзначено, що всі люди, що боролися за Україну на Донбасі, перебуваючи в отруйному середовищі, серед зомбі, – це герої.  Нині вони займаються відновлення українських пам’ятників на Донбасі, що не робить місцева влада, пояснюючи, що вони можуть бути зруйновані. Разом з тим, термінологія, якою послуговується місцеве населення свідчить, що до цього також призводить і руйнівна сила медіа. Тому тут мало розуміють сенс та необхідність дотримання Мінських домовленостей.

Також говорили і щодо розвитку культури та декоунізації, чому влада робить опір, намагаючись замінити совєтські назви та російські імперські.

Учасники місії побували на екскурсії на території геологічної пам’ятки Дружківські скам’янілі дерева.

Також було багато зустрічей з Військовими: всі готові до найгіршого, і готові дати гідну відсіч, заявляючи, що дезертирів не буде. Разом з тим, у військо йде багато місцневих мешканців, оскільки вони мають тут свої особисті рахунки, це їх війна, що на захід від Дніпра не розуміють.

У Слов’янську учасники місії відвідали ігровий захід для дійтей вимушених переселенців – «Країна руками дітей«, який організовано ІЦ «Майдан Моніторинг« за підтримки USAID.

Зазначимо, тут наведені позиції  є думками, що висловлені місцевими активістами та також є першими враженнями учасників місії від побаченого на сході України.

В Красноармійську і прилеглих містах Димитров, Добропілля.
Одна з найблагополучніших ситуацій. НЕ рабовласництво, а розв…

Posted by Oleksandr Shevchenko on 16 серпня 2015 р.

Уже не вперше в с.Олександро-Калиновому Костянтинівськоно району.
Яскравий приклад того, як ОДИН в полі воїн. За ініціат…

Posted by Oleksandr Shevchenko on 16 серпня 2015 р.

Проїхавши 3 км від заповідника Клебан-Бик та с.Олександро-Калинове, побачили дивовижний краєвид.
Всього за 15 км звідси,…

Posted by Oleksandr Shevchenko on 16 серпня 2015 р.

Дружківка. Глибина проникнення “руського міра”. Щоб ні в кого не було сумнівів про масштаби інтервенції. Пам’ятник Шевче…

Posted by Oleksandr Shevchenko on 16 серпня 2015 р.

Під звуки фронтової канонади, глухих розривів стрільні ми споглядаємо в с.Олексієво-Дружківці парк скам’янілих дерев. Найближчий аналог – в штаті Арізона, США.
#МісіяСхід

Posted by Oleksandr Shevchenko on 16 серпня 2015 р.

Біля школи, де вчився і викладав Олекса Тихий. Великий українець, великий дисидент, великий земляк і співвітчизник.
Прос…

Posted by Oleksandr Shevchenko on 16 серпня 2015 р.

А тим часом наш спільний проект “Країна руками дітей” з Anastasiia Rachkovan та її молодою командою, разом з USAID доїхав до Слов’янська. Скоро будемо разом з ними.
#МісіяСхід
#МиУсюди
:))

Posted by Oleksandr Shevchenko on 16 серпня 2015 р.

Наші друзі з Харкова організуапли свято дітям. КРАЇНА РУКАМИ ДІТЕЙ завітала до діточок переселенців у Слов’янську. Орган…

Posted by Олекса Муравльов on 16 серпня 2015 р.

Нагадаємо, що «Місія Схід» триватиме до 20 серпня. На цей час її учасники побували у Дніпропетровську, Запоріжжі, Маріуполі та Красноармійську.

Стежте за перебігом місії у твіттері за допомогою хештегу #МісіяСхід

Як допомогти нам?

Допомогти нам ви можете перерахунком грошей на PayPal Голови Правління nataliyazubar@maidanua.org або на рахунок Організації, тут детально написано як https://maidan.org.ua/supportmmic/